Partizan preokrenuo protiv AEK-a i pobedio u generalnoj probi

19.09.2019

18:27

Košarkaši Partizana pobedili su u poslednjoj utakmici odigranoj pred početak nove sezone. Savladali su grčki AEK 86:80.

Odličan meč crno-belih

Posle prvih 10 minuta igre rezultat je bio nerešen 27:27. Ipak gosti iz Atine su podigli nivo igre i do poluvremena su uspeli da povedu. Na kraju prvih 20 minuta AEK je vodio 52:38.

Smanjio je Partizan na -5 do kraja treće četvrtine, a u poslednjih 10 minuta je crno-beli tim konačno uspeo da preokrene i da savlada rivala.

Partizan je napravio veliki brejk uz 15 poena Jaramaza, 14 Tomasa uz 10 sk, 13 Volden i Parahuski, Zagorac 11. Gordić 9 poena i asistencija.

Sledeći meč Partizan igraće na startu ABA Superkupa, gde se crno-beli bore za prvi trofej u sezoni.