TIMSKOM IGROM DO FINALA!

15.09.2017

18:34 >> 20:30

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva! Izabranici Aleksandra Đorđevića su se u polufinalu revanširali Rusima, i slavili 87:79.

RepublikaFoto: fiba.basketball/eurobasket
Medalja zagarantovana: Košarkaši Srbije

Utakmcu je obeležila sjajna timska igra reprezentacije Srbije koja je dominirala u prve dve četvrtine. Rusi su se u nastavku meča polako približavali, da bi se ušlo u koliko-toliku neizvesnu završnicu, koju je u našu korist rešio sjajni Bogdan Bogdanović.

Loša vest je što je Stefan Jović povredio skočni zgob i ne zna se da li će biti spreman za finalnu utakmicu.

Bogdan Bogdanović je ubacio 24 poena (9-16 iz igre), uz 3 skoka i 4 asistencije. Boban Marjanović je doprineo sa 18 poena, 6 uhvaćenih lopti i 4 uspešna dodavanja, a odličnu rolu imao je i Lučić (13 poena i 8 skokova).

Kod Rusa, Šved se zaustavio na 33 poena, Voroncevič je dodao 14, tri više od Mozgova koji je uhvatio i 9 lopti.

Finalni meč na programu je u nedelju 17. septembra od 20.30, Srbija igra protiv Slovenije!

Tok meča
Kraj meča - 87:79 SRBIJA igra finale!
10. minut: Šved pogađa novu trojku! milosavljević na liniji slobodnih bacanja 2 od 2
9. minut: Bogdanović nosi Srbiju ka finalu, dva poena!
8. minut: Treći prekršaj u napadu prave naši. Bogdanović pogađa trojku, sudije proveravaju ali samo potvrđuju trojku. Šalju Bogdan i Muta Nikolić jedan drugom poljupce
8. minut: Vasa MICIĆ pogađa trojku!!! Pre toga je Šved, najzad promašio za tri
7. minut:  Šved daje novu trojku!
5. minut: Šved pogađa 27. poen, Zupkov potom zakucava, serija 5:0
4. minut: Marijanović pogađa 18 poen na utakmici. Sjajan u odbrani Lučić, faul u napadu, lopta za naše!

Utakmici prisustvuje i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić koji je u društvu generalnog sekretara KSS Dejana Tomaševića

2. minut: Kuzmić pogađa novu trojku za Srbiju! Rusi su imali seriju 4:0 u poslednjoj četvrtini
Četvrta četvrtina
10. minut: Kurbanov zakucava!
9. minut: Švedova nova trojka, ali gora vest je da se Jović povredio. Skočni zglob je u pitanju
9. minut: Jović i Boban Marijanović novim poenima vraćaju ubedljiviju prednost na našu stranu
8. minut: Dragan Milosavljević trojkom prekida Rusku seriju!
7. minut: Fridzon pogađa trojku, potom i Voroncevič
5. minut: Nema Tea ali sjajna asistencija Jovića za Lučića! Zakucavanje!
4. minut: Identična situacija kao u prvom poluvremenu, Šved promašuje trojku ali arbitri sviraju prekršaj, što Rus koristi, uspešan sva tri puta sa slobodnih bacanja
3. minut: Bogdanović uzvraća trojkom - 16 njegovih poena! Mozgov polaže, Kuzmić uzvraća. Brza igra na obe strane
2. minut: Voroncevič pogađa trojku, drugu na ovom meču
Treća četvrtina
10. minut: Marijanović deli i asistencije, Lučić je dobro utrčao i pogodio za sedmi poen
8. minut: Naši reprezentativci odlično koriste visinu Marijanovića koji se poigrava. Bogdan i Bobi po 13 poena, potom i "banana" za Ruse od strane našeg centra
7. minut: Kostov pogađa trojku za Ruse, to je četvrta trojka iz deset pokušaja
6. minut: Svi izabranici Aleksandra Đorđevića sjajno igraju, Bogdanović istrčava u kontru i lagano daje nove poene
5. minut: Jović sjajno prolazi u slalomu i u padu pogađa od tablu
4. minut: Bogdan iz teške pozicije pogađa dvojku, a potom i Marijanović koji je ne rešiva enigma za Ruse
3. minut: Šved na liniji slobodnih bacanja i sva TRI puta precizan, deset poena za njega
2. minut: Bobi otvara drugu četvrtinu poenima, Hostov pogađa trojku na drugoj strani
Druga četvrtina
10. minut: Micić uz zvuk sirene pogađa dvojku
9. minut: Sjajna akcija naših, Marijanović lob pasom pronalazi Lučića, koji lako pogađa. Lučić nastavlja niz poena, ovaj put trojkom, koju uzvraća Voroncevič
7. minut: Pored dobre odbrane Srbije, Šved pogađa trojku
6. minut: Bogdan sjajan u odbrani, potom upisuje i sedmi poen. Šved precizan sa linije slobodnih bacanja
5. minut: Bogdanović deluje raspoloženo za igru. Lider našeg tima oba puta precizan sa "penala"
5. minut: Bogdanović ubacuje prvu trojku na utakmici. Jović potom ima priliku za 2+1...promašuje
3. minut: Mozgov najviši u skoku i upisuje prve poene na utakmici. Potom i zakucavanje istog igrača
2. minut:  Milosavljević sjajno utrčava, Kuzmić upisuje asistenciju a uz to je polovično gađao sa linije slobodnih bacanja. Jović se upisuje u listu strelaca
1. minut: Utakmica je počela. Naši igraju u crvenim a Rusi u belim dresovima