Maksimalna Srbija: BOGdanović vodio "Orlove“ do fenomenalne pobede protiv "azura!“

04.09.2019

11:31 >> 13:42

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Italije sa 92:77 u poslednjem, trećem kolu grupe D Svetskog prvenstva u Kini i tako obezbedili prvo mesto na tabeli.

Košarkaška reprezentacija Srbije

"Orlovi" su pobedom nad Italijom napravili prvi korak ka četvrtfinalu, pošto u drugu fazu nose maksimalan učinak i imaće veliku šansu da se nađu među osam najboljih ekipa Mundobasketa.

Najefikasniji u sastavu vicešampiona sveta, Evrope i Olimpijskih igara bio je Bogdan Bogdanović sa 31 poenom, a pratili su ga Jokić sa 14 poena, šest skokova i četiri asistencije i Raduljica sa 12 poena.

"Azure" je predvodio Danilo Galinari sa 26 poena.

Utakmica je otvorena u dobrom ritmu, igrači obe selekcije bili su raspoloženi i tokom prvih deset minuta igralo se uglavnom koš za koš. Pred kraj deonice naši košarkaši uspeli su da se malo odlepe i da na pauzu odu sa +5 (28:23).

Posedno aktivan u prvoj četvrtini bio je Bogdan Bogdanović, a u drugoj mu se pridružio Nikola Jokić. Centar Denver Nagetsa bio je nerešiva enigma za Italijane i prednost Srbije brzo je bila dvocifrena.

Ipak, Italijani nisu dozvolili timu Aleksandra Đorđevića da napravi veliku razliku i na petnaestominutnu pauzu otišlo se s rezultatom 50:42.

To se dugo nije dešavalo, a Galinari je doneo dodatan kvalitet Italijanima, pa je to sve zajedno dovelo do egal utakmice u nastavku, a u poslednju deonicu se ušlo sa 70:57 i zbog sjajnih izvođenja penala kapitena Miroslava Raduljice.

Na kraju smo stigli i do ubedljive pobede. I neka smo. Čisto da ostali timovi koji su gledali meč imaju sliku sa kime će imati posla.

Naši košarkaši prvi meč igraju u petak protiv Portorikanaca, dok se u nedelju sastaje sa "crvenom furijom" u dugo iščekivanom duelu.

KRAJ UTAKMICE

SRBIJA - ITALIJA 92:77

10.minut - Srbija nije iskoristila poslednji napad, sa druge strane je pogodio Abas za kraj utakmice i pobedu naše reprezentacije

9.minut - Opet čarke na terenu, sada Haket i Jokić u duelu. Greške sa obe strane i poeni Bruksa

8.minut - Srbija samo održava prednost koja je veoma velika na dva minuta do kraja utakmice

7.minut - Bogdanović TROJKA!

6.minut - Trojka Bjelica, a potom i dva poena Lučića, serija Srbije

5.minut - Promašaji sa obe strane, ali Srbija i dalje ima veliku prednost

4.minut - Jak faul nad kapitenom i velika rasprava na terenu, ipak bez većih posledica

3.minut - Puno faulova sa obe strane, sada Raduljica precizan oba puta sa slobodnog bacanja

2.minut - TROJKAAA BOGDANOVIĆ

1.minut - Serija Italijana 5:0

KRAJ III ČETVRTINE:

SRBIJA - ITALIJA 70:57

10.minut - Raduljica ponovo na liniji penala, i ponovo precizan oba puta. Bjelica dobar u prodoru za dva poena, a na drugoj strani ne pogađa Đentile

RepublikaFoto: Danijel Kokanović
Zastava "Nema predaje" u Fošanu

9.minut - Srbija i dalje dobra u napadu, Vasa Micić pogađa posle dva.  Galinari precizan sa linije penala, oba puta

8.minut - Raduljica 2/2 sa penala

7.minut - Tesna utakmica, naši momci drže prednost

6.minut - Pokušao je Haket za tri, ali je promašio ponovo. Promašaji na obe strane, a Guduriću ispada lopta u još jednom napadu

5.minut - Ovaj period igre, obeležio je jak faul nad Gudurićem, ali bez nesportske kod Italijana

4.minut - Još jedna trojka Galinarija

3.minut - Datome je promašio trojku, ali Galinari pogađa za tri

2.minut - Trojka Italijana, dobar početak i za njih. Bogdanović 1/5 sa linije penala. Haket je pokušao za tri, ali nije ni dobacio

1.minut - Prvi poeni u trećoj četvrtini za našu reprezentaciju, u prodoru precizan Bogdanović. Na drugoj strani, Italijani takođe pogađaju i odmah vraća Jović

KRAJ II ČETVRTINE:

SRBIJA - ITALIJA 50:42

10.minut - Konačno, poeni za našu reprezentaciju, sada Bogdanović precizan za dva poena. Pogađa na drugoj strani Haket. Poslednji napad u prvom poluvremenu, Bjelica troši na nemoguću trojku sa devet metara

9.minut - Italijani ne pogađaju, ali ni naši nisu bili dobri u napadu. Galinari lagano poentira za dva kroz reket naše reprezentacije

8.minut - Vasa Micić pogađa posle odlično prodora, Italijani traže tajm-aut posle dobrih napada naše selekcije

7.minut - Belineli ponovo pogađa nemoguću trojku. Galinari polovičan sa penala

6.minut - Loša odbrana Italijana i trojka Jovića

5.minut - Datome prekida seriju Srbije trojkom, a potom naši greše u narednom napadu i Jović pravi faul nad Belinelijem, koji je pogodio kasnije za dva

4.minut - Dobar napad Jokić-Jović i trojka našeg plejmejkera. JOŠ JEDNA TROJKAAA, BOOOOGDANOVIĆ

3.minut - Odlično se snašao Jokić u reketu i pogodio za dva. Ovoga puta Abas ne pogađa za tri poena

2.minut - Bobi otvara seriju poena za dva. Abas na drugoj strani vraća poenima, ali trojkom. Fauliran je Bogdanović na liniji za tri poena, bacanja za našeg beka. Prvi promašaj sa linije penala za našu selekciju, ali Bogdan je precizan sa ostala dva. Đentile pogađa za tri

1.minut - Faulovi i sa jedne i sa druge strane. Bez poena na početku druge četvrtine

KRAJ PRVE ČETVRTINE:

SRBIJA - ITALIJA 28:23

10.minut - Precizni Italijani ponovo oba puta sa penala, ali na drugoj strani pogađa Marjanović. Promašio je trojku Datome, a u narednom napadu prve četvrtine faul u napadu za našu selekciju. "Azuri" ponovo odlični na liniji penala

9.minut - Vrhunska lopta za Jokića i laki poeni za najboljeg centra na svetu. Čaroban pas Bjelice za Marjanovića i faul Italijana. Bobi precizan oba puta sa linije penala

8.minut - Đentile pogađa za dva sa linije penala, Italijani dobri po tom pitanju. Nesportska Vitalija i dva bacanja za Vasu Micića. Naš plejmejker precizan oba puta

7.minut - Pogodio je Jokić za dva, na drugoj strani neverovatna dvojka Belinelija

6.minut - Prvi poeni i za Jokića. Faul Raduljice, oba puta precizan sa penala Danilo Galinari. Još jedna trojka, ali sada Jović

5.minut - Prvi faul u napadu na utakmici, a drugi faul za Biligu. Bogdanović je bio u prodoru, ali nije pogodio. Simonović i Raduljica u igri. Italijani su iskoristili bonus. Još jedna TROJKA BOGDANOVIĆAAA

3/3!

4.minut - Milutinovu svirane tri sekunde u reketu, prethodno nije pogodio Belineli., ali se ispravio u narednom napadu i pogodio za dva. Milutinov pogađa posle pasa Jokića

3.minut - Promašaji na obe strane, kod nas neprecizan Vladimir Lučić. Dva brza faula Birčevića, na terenu po prvi put Nikola Jokić

2.minut - Oba puta precizan sa linije bacanja Nikola Milutinov. Galinari pogađa za dva iz okreta. Bogdanović opet TROJKA, ali vraća i Haket!

1.minut - Faul Birčevića. Marko Belineli polovičan sa slobodnog bacanja. Bogdanović - Prvi napad i TROJKA! Haket pogađa za dva i izjednačuje na 3:3

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO NAŠOJ REPREZENTACIJI!

13.20 - Srbija će imati podršku iz celog sveta!

13.10 - Reprezentacije Srbije i Italije će se sastati treći put u samo dve i po nedelje. U prethodna dva meča, naša selekcija je slavila oba puta. Prvo smo bili bolji u okviru „Akropolis kupa“ 96:64, da bi ponovo trijumfovali u pripremnom meču u Kini sa 71:65.

Navijači Srbije ispred hale u Fošanu

13.00 - Poslednja međunarodna utakmica Italije i Srbije bila je 13.09.2017. godine u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Tada su izabranici Aleksandra Đorđevića savladali „azure“ sa 83:67, a kasnije postali vicešampioni Evrope.

12.50 - Srbija i Italija će današnjom utakmicom odlučiti koja reprezentacija sa prve pozicije odlazi u narednu fazu. Naši „orlovi“ su prvom kolu savladali Angolu 105:59, a u drugom Filipine 126:67. Što se Italijana tiče, oni su na premijeri bili bolji od Filipina 108:62, dok su u narednom kolu slavili protiv Angole sa 92:61.