Orlovi se igrali košarke u Fošanu: Moćna Srbija brutalnom partijom uništila Angolu i ubedljivom pobedom otvorila SP!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Angolu sa 105:59.

RepublikaFoto: Starsport/Xinhua News Agency
Nikola Jokić

Kao i prethodnih sedam susreta sa afričkom reprezentacijom i u ovoj je naša selekcija upisala ubedljivu pobedu.

Jedina "neizvesnost" viđena je u prvoj četvrtini u kojoj su oba tima bila veoma raspoložena pri šutu za tri poena. Moraeš je pogađao na jednoj, a Bogdan na drugoj. Uskoro su im se pridružili i drugi saigrači, pa smo u skoro svakom napadu videli po jednu trojku. Ipak, kako se bližio kraj četvrtine prednost Srbije je sve više i više rasla, pa je posle deset minuta bilo 29:20 za izabranike Aleksandra Đorđevića.

Srbija je nastavila sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, ali je i boljom odbranom potpuno odsekla napade Angole. Prednost našeg tima rasla je iz napada u napad, a u ovim trenucima posebno su prednjačili Jokić i Milutinov, koji su sjajno sarađivali. Na poluvreme se otišlo vođstvom Srbije od 50:32.

Ništa se nije menjalo ni u nastavku meča, saradnja Jokića i Milutinova nastavila se i na početku trećeg perioda. Srbija je ubacila u drugu brzinu, pa je veoma lako stigla do ogromnih +30. Do kraja utakmice Srbija nije smanjivala nivo igre. Nastavili su naši momci da se igraju košarke, a sa nekoliko NBA poteza i da podignu kinesku publiku na noge.

Angolci su bili samo nemi posmatrači na terenu, a prednost Srbije u jednom trenutku iznosila je i 50 porena razlike. Na kraju uspeli su Afrikanci malo da ublaže poraz, ali to im neće preterano značiti.

Srbija je odigrala timski savršen meč što se može videti i po broju asistencija. Naš tim je utakmicu završio sa čak 32 uspešna dodavanja, a najbolji u tome bio je Jović sa devet, dok su Jokić i Micić upisali po šest.

Ekipa Aleksandra Đorđevića bila je izuzetno i šuterski raspoložena. Naš tim je ubacio čak 13 trojki iz 20 pokušaja. Najviše ih je pogodio Bogdanović, pet, a po tri su dodali Jokić i Gudurić.

Najefikasniji u Srbiji bio je upravo briljantni Bogdanović sa 24 poena, odlično su ga pratili Jokić i Milutinov sa 14, dok je Marjanović ubacio 12.

U Angoli bolji od ostalih bio je Moraiš sa 15 koševa.

Srbija svoj naredni susret igra protiv Filipina, a meč je na programu u ponedeljak 2. septembra u 13 časova i 30 minuta po našem vremenu.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

SRBIJA - ANGOLA 105:59 (29:20, 21:12, 28:15, 27:12)

IV ČETVRTINA

10. minut - Greši Marjanović, Gudurić nije uspeo da je uhvati, jer se u tim trenucima prepirao sa sudijom. Micić ne pogađa, a Marjanović ispravlja  i pogađa za 105:56. Za kraj meča Mur pogađa trojku, 105:59.

9. minut - Nekoliko promašaja na obe strane, a zatim i velika greška Micića. Oba tima jedva čekaju kraj meča.

8. minut - Moreira smanjuje prednost Srbije, 101:54. Još jedan pogodak Moreire, 101:56. Novi poeni i za Vasu Micića, 103:56.

7. minut - Jokić zaustavljen faulom, posle kojeg ubacuje samo jedno bacanje, 99:52. Još penala za Jokića, koji ovog puta pogađa oba, i odmah napušta igru, 101:52.

6. minut - Fenomenalna asistencija Jokića, i pogodak Bogdanovića uz faul, 97:49. Pogodio je Bogdan i dodatno, i izlazi iz igre, 98:49. Mur pogađa prvu trojku na utakmici, 98:52. Marjanović je probao za tri, ali nažalost bio je malo neprecizan.

5. minut - Ne staje Bogdanović, pogađa novu trojku, 95:49. Angolci nemaju rešenja u napadu.

4. minut - Marjanović iz odbojke ponovo poentira, 90:49. NBA kombinacija Bogdana, Jokića i Marjanovića, 92:49

3. minut - Iznudio je faul Marjanović i promašuje oba. Greške na obe strane. Rastrzana igra dva tima. Mubunga pogađa preko Birčevića, 88:49.

2. minut - Marjanović u svom stilu, 86:47. Još jedna prelepa akcija našeg tima, koju kucanjem kruniše Bobi, 88:47.

1. minut - Angolci ne koriste prvi napad. Gudurić iz ugla pogađa trojku, 81:47. U narednom napadu još jednom pogađa Gudura za tri poena, 84:47.

III ČETVRTINA

10. minut - Ne koristimo kontru da uvećamo prednost, pa Raduljica faulira Žoakima. Polovičan centar Angole, 78:47. Micić baca loptu u aut. Kraj treće četvrtine.

9. minut - Lučić još jednom zaustavljen faulom, nepogrešiv sa penala, 76:44. Moraiš poentira iz kontre, 76:46. Micić sa penala uvećava prednost Srbije, 78:46.

8. minut - Sjajan protok lopte u napadu Srbije, na kraju Lučić fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa sva tri penala, 72:40. Domingoš uzvraća poenima na drugoj strani, 72:42. Micić pronalazi put do novog koša, 74:42. Domingoš oba puta precizan sa linije penala, 74:44.

7. minut - Birčević promašuje, pa hvata loptu i pogađa, 69:40. Angolci ponovo pokušavaju nekim nemogućim šutevima, naravno bezuspešno.

6. minut - Paulo pogađa iz faul, a zatim i dodatno slobodno, 67:40. Greši Gudurić. Na drugoj strani Paulo pravi faul u napadu.

5. minut - Moreira fauliran, polovičan sa penala, 65:35. Posle promašaja Bogdanovića, Paulo pogađa u kontri, a potom Bogdan uzvraća na drugoj strani, 67:37.

4. minut - Nekontrolisan pokušaj Angolaca. Razigrali su se Jović i Milutinov, koji ponovo zakucava i stiže do 14. poena, 65:34.

3. minut - Još slobodnih bacanja za Milutinova, koji ponovo pogađa oba, 58:34. Simonović pogađa iz kontre za tri, 61:34. Jović sjajno sa jednog kraja terena na drugi, 63:34.

2. minut - Prelepa akcija Srbije, i još jedna asistencija Jokića za Milutinova, koji je zakucao uz faul, 55:32. Milutinov pogađa i dodatno bacanje, 56:32. Žerson je zaustavljen, pa ide na liniju penala. Pogodio je oba, 56:34.

1. minut - Izgubljena lopta za Srbiju na startu trećeg perioda. Jović je sjajno uposlio Jokića, a ovaj pogađa treću trojku, 53:32.

II ČETVRTINA

10. minut - Nova kombinacija Jokića i Milutinova i kucanje srpskog centra, 50:30. Moraiš smanjuje prednost našeg tima, 50:32.

9. minut - Milutinov oba puta precizan sa linije penala, 46:30. Šteta, nije prošao alej-up Micića i Milutinova. Angolci bez rešenja u napadu, pa onda novi koš Milutinova, 48:30.

8. minut - Druga trojka za Jokića, 44:28. Prelep pogodak Moreire pored Jokića, 44:30.

7. minut - Dugačka akcija Srbije i poeni za Joviča, 40:28. Sjajna odbrana Jovića, nije uspeo da pogodi uz faul, pa ima dva bacanja. Novi košarkaš Himkija pogodio je samo jedno, 41:28.

6. minut - Još jedan faul Bobija u napadu. Lepo se snašao Moraiš, 38:28.

5. minut - Pogađa odakle hoće Bogdanović, nova trojka za njega i 16. poen, 38:23. Antonio vraća trojku na drugoj strani, 38:26.

4. minut - Marjanović pravi faul u napadu. Dobra odbrana Srbije, pa zatim i tajm-aut Aleksandra Đorđevića.

3. minut - Minut je protekao bez koša, a onda je Birčević zakucao u kontri, 35:23.

2. minut - Žoakim je ostao sam na šutu za tri i pogodio, 31:23. Jokić pogađa u svom stilu, 33:23.

1. minut - Ćiprijano nije imao sreće, izašla mu je lopta iz koša kod šuta za tri poena. Novi poeni za Bogdanovića, 31:20. Posle promašaja Angole, spetljao se Raduljica.

I ČETVRTINA

10. minut - Simonović je nepropisno zaustavio Pauela, pa će košarkaš Angole imati dva slobodna bacanja. Polovičan je Pauel, 27:18. Lepa akcija Srbije, koju Micić završava pogotkom, 29:18. Izradili su nas Angolci, pa je Paul kucanjem uz zvuk sirene završio četvrtinu, 29:20.

9. minut - Žoakim pogađa posle skoka u napadu, 26:17. Milutinov ne pogađa iz teške pozicije, ipak, već u narednom napadu srpski centar ide na liniju penala. Pogađa samo jedno, 27:17.

8. minut - Treća greška Jokića u nizu. Sjajno je uposlio Micić Lučića, a ovaj lako poentirao, 26:15.

7. minut - Loša kombinacija Jokića i Mićića, druga izgbuljena za naš tim. Paulo posle nove greške Jokića pogađa u kontri, 24:15.

6. minut - BOGDAAAN pogađa i treću trojku na meču, 21:13. Srbija ne može ništa da promaši, sada trojku daje i Gudurić, 24:13.

5. minut - Odmah uzvraća trojkom i Birčević, 15:10. Neverovatno, Moraiš još jednom precizan za tri poena, 15:13. Šta se ovo događa, sad i Jokić pogađa za tri, 18:13.

4. minut - Nastavlja Bogdan da rešeta, nova trojka, 10:7. Sjajna odbrana Srbije i poeni Simonovića u kontri, 12:7. Treća trojka za našeg rivala, pogodio je Hoze Antonio, 12:10.

3. minut - Druga trojka u nizu za Moraiša, 5:6. Bogdan fauliran, ima dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 7:6. Pao je Bobi na fintu Moreire i napravio faul, košarkaš Angole pogađa samo jedno, 7:7.

2. minut - Nekoliko promašaja na obe strane prekida Moraiš trojkom, 2:3. Prva trojka i za Srbiju, pogodio je Bogdanović, 5:3

1. minut - Počelo je Svetsko prvenstvo u Kini. Odmah u prvom napadu Marjanović poentira posle dodavanja Bogdanovića, 2:0.