Umalo od gotovog veresija: Srbija ubedljivo vodila, pa se opustila i na kraju jedva iščupala pobedu protiv Italijana!

23.08.2019

11:40 >> 13:22

Košarkaška reprezentacija Srbije je ostvarila prvu pobedu na Austiger kupu u Šenjangu, u meču protiv Italije.

Košarkaši Srbije

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su premijerni meč na azijskom kontinentu rešili u svoju korist rezultatom 71:65.

Do polovine četvrte deonice nije bilo upitno ko će izaći kao pobednik iz ovog meča, ali je potom usledila serija Italije od 17:0 i vođstvo na svega dva minuta do kraja meča.

U završnici nisu uspeli da nastave sa takvim ritmom, Nikola Milutinov je iznudio prekršaj, realizovao jedno slobodno bacanje, zatim je Marko Gudurić ukrao loptu i omogućio Milutinovu lako zakucavanje, da bi tačku na utakmicu šutem sa devet metara stavio Stefan Jović, u pretposlednjem napadu na meču.

Već u prvoj deonici su aktuelni vicešampioni sveta pokazali da su bliži pobedi, ubacili su ukupno 27 poena i na prvi odmor su otišli sa prednošću od deset poena.

Napadački ritam Srbije je neznatno usporio u drugoj deonici, ali se na poluvreme ipak otišlo sa sigurnim vođstvom od 13 poena.

Kvalitet košarke se značajno umanjio na startu drugog poluvremena, pa je treća deonica završena sa "svega" 14:12, u korist Italije, ali je Srbija sa viškom od 11 poena startovala poslednju četvrtinu.

Poveli su "Orlovi" na startu poslednjeg kvartala 64:48, a onda su stali, više od tri minuta nije bilo poena, što Italijani koriste i serijom 17:0 na krilima Galinarija i Belinelija preokreću na 65:54, dva minuta pre kraja meča.

Međutim, srpski tim se tada konačno budi, Milutinov vraća prednost zakucavanjem i jednim slobodnim bacanjem. Nakon dobre odbrane, Jović 15-ak sekundi pre kraja pogađa trojku sa devet metara i stavlja tačku na meč – 71:65.

SRBIJA - ITALIJA 71:65

IV ČETVRTINA

10. minut - Dobro se snašao Gudurić, a zatim i Milutinov zakucao, 68:65. Ne pogađa Belineli, ponovo je sve u našim rukama. Jović sa devet metara uz zvuk sirene za tri, 71:65. Srbija upisuje još jedan trijumf.

9. minut - Srbija konačnoooo prekida seriju Italije sa penala, 66:65.

8. minut - Abas pogađa uz faul, a zatim pogađa i dodatno, Italija vodi 64:65.

7. minut - Pogađa Galinari iz teške pozicije, 14:0 serija Italije, 64:62. Grešimo opet, rivali imaju šansu za vođstvo.

6. minut - Srbija se muči u napada baš, pogađa i Belineli, 64:57. Posle tajm-auta Srbije, nova trojka Belinelija, 64:60.

5. minut - Bruks je pogodio uz faul, 64:55.

4. minut - Smanjili su Italini, a zatim smo mi izgubili loptu, 64:50... Trojku je ubacio pet Galinari, 64:53.

3. minut - Dobra odbrana Srbije se nastavlja. Jokić pogađa za 64:48

2. minut - Trojka Jovića i prvi koš u poslednjem periodu, 62:48.

1. minut - U prvih 60 sekundi četvrte četvrtine sve samo promašaji.

III ČETVRTINA

10. minut - Raduljica promašuje oba penala. Kraj trećeg perioda.

9. minut - Gudurić postiže koš uz faul, a onda i bacanje, 59:48.

8. minut - Još jedan promašaj Micića, na drugoj strani nova prodata lopta Italijana. Filoj pogađa trojku, Italijani na -8, 56:48.

7. minut - Belineli sa penala smanjuje prednost reprezentacije Srbije, 56:45.

6. minut - Galinari pogađa, 53:43. Treće trojka Bogdanovića, 56:43.

5. minut - Micić polovičan sa penala, 53:39. Pogađa Džef Bruks, 53:41.

4. minut - Težak promašaj Bogdanovića. Nesportski faul Jokića, Belineli pogađa oba penala, 52:39.

3. minut - Lagana kontra Srbije i poeni za Bogdanovića, 52:37.

2. minut - Bjelica raspucan, pogađa drugu trojku, 50:34. Četvrta trojka za Heketa, 50:37.

1. minut - Milutinov promašuje oba penala na startu drugog dela.

II ČETVRTINA

10. minut - Kakva odluka sudija i nesportska lična greška za Jovića. Heket pogađa samo drugo bacanje, 45:32. Upisuje se u strelce Galinari, 45:34. Prelepa akcija Srbije i poen Jovića, na asistenciju Jokića, 47:34.

9. minut - Belineli ubacuje novu trojku za Azure, a onda mu uzvraća Bogdanović, 45:31.

8. minut - Raduljica je dobio rampu, ali je lopta bila u silaznoj putanji, pa su poeni upisani srpskom kapitenu, 39:26. Heket nastavlja da dobrom igrom, 39:28. Trojka iz kornera Bjelice, 42:28.

7. minut - Treća trojka za Heketa, 37:26.  Usledila su dva loša napada na obe strane.

6. minut - Tehnička Raduljici zbog simuliranja. Belineli pogađa bacanje, a onda novi promašaj Italijana za tri, 34:23. Trojka Bogdanovića sa skoro devet metara, 37:23.

5. minut - Sjajno se snašao Simonović i uposlio Milutinova, koji je potom zakucao, 34:22. Belineli promašuje oba penala, loš momentum Italijana.

4. minut - Milutinov hvata loptu u napadu, dodaje Guduriću, a ovaj pogađa trojku, 32:22. Dobra odbrana Srbije.

3. minut - Lep prodor Gudurića, prekidamo seriju Italijana, 29:22.

2. minut - Promašaji na obe strane, rastrzana igra oba tima u drugom minutu drugog perioda.

1. minut - Težak šut i pogodak Belinelija, 27:19.  Heket pogađa još jednu trojku, 27:22, tajm-aut Đorđević.

I ČETVRTINA

10. minut - Ne pogađa otvorenu trojku Galinari, prelepa akcija Srbije i prvi poeni za Simonovića iz igre, 27:15. Bruks prekida seriju našeg tima, 27:17. Kraj prve četvrtine.

9. minut - Nije pomogao tajm-aut Italijanima, greše odmah, ali mi im mi uzvraćamo na drugoj strani. Težak promašaj Abasa, a onda i faul nad Simonovićem. Pogađa Simon oba penala, 25:15

8. minut - Raduljica promašuje oba penala, Srbija vodi sa 21:15. Ipak u narednom napadu pogađa Raduljica za dva, Italijani traže tajm-aut, 23:15

7. minut - Đorđević je upario Nikolu Jokića i Miroslava Raduljicu u finišu prve deonice, što je kao rezultat donelo novu prednost za Srbiju - 19:15.

Brz odgovor Jovića - Plej Srbije odmah uzvraća, 16:13.

Italijane idu trojke - Danijel Heket je šutem za tri poena izjednačio na 13:13.

Posle prvih pet minuta - Polovina prve četvrtine je protekla u brzoj igri sa obe strane, šuteri su bili raspoloženi pa je posle pet minuta igre bili 11:10 za Srbiju.