Gladijatorska borba u OAKA areni: Srbija na krilima Bogdanovića i Bjelice srušila Grčku posle produžetka i osvojila Akropolis kup!

18.08.2019

17:26 >> 19:50

Košarkaši Srbije savladali su Grčku posle produžetka sa 85:80 i tako osvojili tradicionalni Akrpolis kup u Atini.

Košarkaši Srbije

Izabranici Aleksandra Đorđevića ostvarili su i šestu pobedu u pripremama za Mundobasket, koji se igra od 31. avgusta do 15. septembra.

Srbija je na ovom meču igrala bez Nikole Jokića, koji je u dogovoru sa selektorom ranije otišao za Beograd, ali će se ubrzo priključiti ekipi.

"Orlovi" su odigrali dobru utakmicu pred punom OAKA arenom, a meč je obeležila teška povreda rezervnog plejmejkera Atineua, kao i luda završnica.

Grčka je vodila tokom 38 minuta, ali je Srbija na krilima Bogdanovića i Bjelice uspela da preokrene. Ipak, onda se desilo nešto neočekivano.

"Orlovi" su imali velikih osam poena prednosti u poslednjem minutu, ali neverovatnim spletom okolnosti Grčka je uspela da dođe do izjednačenja i produžetka.

Micić je promašio dva ključna bacanja, Tanasis Adetokumbo je ubacio trojku za izjednačenje, a Bogdanović nije uspeo da donese pobedu u regularnom delu meča.

Usledili su produžeci u kojima je ključnu ulogu imao Marko Gudurić, koji je u poslednjem minutu uhvatio veoma važnu loptu u napadu, a potom i iznudio faul za tri bacanja.

Gudurić je pogodio sva tri i Srbija je otišla na +5, na 23 sekunde do kraja (80:85). To će se ispostaviti i konačan rezultat, pošto domaći sastav nije uspeo da poentira.

Najefikasniji kod Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i četiri asistencije, dok je Bjelica imao dabl-dabl učinak – 18 poena i 14 skokova.

Grčku su predvodili braća Adetokumbo – Janis i Tanasis. MVP NBA lige imao je 20 poena, dok je novi igrač Milvokija ubacio 17.

Naše košarkaše sada očekuje put u Kinu, gde će pre početka takmičenja odigrati pripremni turnir protiv Nogo Zelanda, Italije i Francuske.

Svetsko prvenstvo igra se od 31. avgusta do 15. septembra, a Srbija igra u grupi sa Angolom, Filipinima i Italijom.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu!

SRBIJA - GRČKA 85:80 (17:19, 14:19, 21:19, 20:15, 13:8)

PRODUŽECI

5. minut - Sjajna situacija za Srbiju, Gudurić je uhvatio loptu posle promašaja Bogdanovića, a onda iznudio faul na šutu za tri poena. Pogađa sva tri Gudurić 85:80, tajm-aut za Grke. Bjelica lupa blokadu Larencakisu i Srbija odnosi teško izvojevanu pobedu!

4. minut - Burusis pogađa jedno bacanje, 80:78. Bogdanović je sjajno iznudio faul Tanasisa, pa ide na liniju penala. Bogdan precizan oba puta, 82:78. Burusis ne pogađa otvorenu trojku, al Bjelica greši na drugoj strani. Skandalozna odluka sudija i faul za Simonoviča, Kalates to koristi i pogađa oba bacanja, 82:80.

3. minut - Polaganje Larencakisa, 80:77.

2. minut - Tanasis Adetokumbo maši oba bacanja. Grešimo, ali Tanasis ne pogađa novu trojku. Sjajan protok lopte, i trojka Bjelice, 80:75.

1. minut - Gudurić oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja, 74:72. Kalates pogađa trojku preko Milutinova, 74:75. Bogdan uzvraća na drugoj strani, 77:75.

IV ČETVRTINA

10. minut - Bjelica sa devet metara možda stavlja i tačku, 72:64. Larencakis odmah uzvrača, 72:67. Tajm-aut za Srbiju, ali onda ogromna greška našeg tima. Sada Grci traže tajm-aut. Adetokumbo sa linije penala pogađa oba, 72:69. Micić odmah fauliran, i promašuje oba penala.  Neverovatno, Tanasis Adetokumbo pogađa petu trojku, 72:72. Tajm-aut Đorđević, posle kojeg ćemo imati poslednji napad. Bogdanović nije uspeo da pogodi, idemo u produžetke.

9. minut - Janis je pogrešio, a onda brutalno zaustavio u kontri Gudurića. Na drugoj strani Kalates ima bacanja i pogađa jedno, 67:64. Majstorija Bjelice i kucanje Milutinova, 69:64. Težak promašaj Printezisa.

8. minut - Sjajna kontra Srbije i prodor Bjelice, vodimo sa 64:63. Tajm-aut za domaćina. Ne pogađa Kalates, Bjelica odličan u skoku. Idee nova trojka Bogdanovića, stiže do 23. poena, 67:63.

7. minut - Kalates posle dugo vremena poentira, 59:63. Ne uspeva Bogdan trojku da pogodi, al Kalates greši na drugoj strani. Treće trojka Bogdana i to preko Tanasisa Adetokumba, 62:63.

6. minut - Konačnooo koš za Srbiju, Bjelica je poentirao, 59:61. Imamo napad za vođstvo, al Gudurić bira loše rešenje.

5. minut - Dobra odbrana Bogdanovića, iznudio je faul u napadu od Vasilopulosa. Jović ne pogađa trojku.

4. minut - Loša igra na obe strane, niko ne može do koša.

3. minut - Milutinov pogađa iz teške pozicije, 57:61. Nepovezana igra na obe strane u četvrtoj četvrtini. Simonović ne uspeva da pogodi novu trojku.

2. minut - Trojka Simonovića, 55:59. Na drguoj strani Janis precizan, 55:61.

1. minut - Printezis stiže do novih poena, 52:59.

III ČETVRTINA

10. minut - Janis monstruoznom blokadom zaustavlja Micića. Kraj trećeg perioda, Grčka ima prednost.

9. minut - Raduljica fauliran posle ofanzivnog skoka. Pogodio je oba, 52:54. Neverovatno, četvrta trojka Tanasisa Adetokumba, 52:57.

8. minut - Ostavili su prostor Grci Miciću, što on koristi da pogodi trojku, 50:54.

7. minut - Prvo Janis udara rampu Bogdanu, a onda Bogdanović uzvraća njegovom bratu Janisu. Bogdan sada pogađa i oba penala, 45:51. Lepa finta i prodor Simonovića, 47:51. Simonović pravi tehničku, a Burusis pogađa tri bacanja, 47:54.

6. minut - Sjajan prodor Bjelica, 43;48. Tajm-aut za Skutopulosa. Posle promašaja, Vasilopulos trojku pogađa, 43:51.

5. minut - Pogađa i Bjelica trojku iz ugla, baš kao Bogdan nekoliko trenutaka ranije, 41:48.

4. minut - Greši Bjelica na oduševljenje domaće publike. Posle greške Burusisa, trojku pogađa Bogdanović, 38:45. Uzvraća mu Janis na drugoj strani, 38:48.

3. minut - Loš pas Micića, na drugoj strani nezaustavljivi Adetokumba pogađa uz faul Birčevića, a koristi i dodatni penal, 35:45

2. minut - Nesportski faul Birčevića nad Adetokumbom. Janis pogađa jedno bacanje, 35:39. Burusis na isteku napada ubacuje trojku, 35:42. Sjajna blokada Janisa nad Milutinovim.

1. minut - Milutinov polovičan sa penala na startu trećeg perioda, 32:38.  Sjajno se otvorio Milutinov u reketu i pogodio uz faul, 34:38. Pogađa naš centar i dodatni bacanje, 35:38.

II ČETVRTINA

10. minut - Pogađa i Printezis, 31:38. Nije ovog puta uspeo Milutinov da poentira. Grci imaju poslednji napad u poluvremenu, nije Kalates uspeo da pogodi, vode Grci posle 20 minuta.

9. minut - Neverovatna partija Tanasisa Adetokumba koji postiže treću trojku, što je za njega zaista nesvakidašnja situacija, 27:36. Usledila su dva dobra napada, koja rešava Milutinov posle alej-upova, 31:36.

8. minut - Lepo se snašao Papajanis pod košem, 25:33. Bogdanović majstorski preko Papajanijsa uz zvuk sirene, 27:33.

7. minut - Dva slobodna za večeras sjajnog Tanasisa Adetokumba. Precizan oba puta, 23:31. Tajm-aut Srbija. Teška povreda Atineua, koji mora da napusti teren. Sjajna kombinacija Bogdanovića i Milutinova, 25:31.

6. minut - Promašaji na obe strane, a onda i četvrta izgubljena za Bogdanovića. Papajanijs poentira posle dužeg vremena, 23:29.

5. minut - Posle dobre odbrane našeg tima, Jović pogađa, 23:27. Tajm-aut za domaćina. Faulom Jovića Srbija ispunila bonus. Bjelica i Bogdanović sjajno čuvaju Printezisa.

4. minut - Bogdan je u poslednjoj sekundi napada iznudio faul, a zatim pogodio oba bacanja, 19:25. Dobra finta i koš Konjarisa, 19:27.  Prvi poeni iz igre u ovom periodu za Srbiju, Gudurić je precizan, 21:27.

3. minut - Srbija već četiri minuta ne može do koša, Grčka igra sjajnu odbranu.

2. minut - Nijedan tim nije uspeo da dođe do koša, loši napadi na obe strane..

1. minut - Burusis otvara trojkom drugu četvrtinu, 17:22. Nova greška Marjanovića, pa druga trojka za Tanasisa Adetokumba, 17:25.

I ČETVRTINA

10. minut - Marjanović se baš muči u napadu, još jednu loptu gubi. Bogdanović pogađa za dva, 17:19. Teški promašaji Kalatesa i Janisa, kraj prvog perioda.

9. minut - Micić se upisuje u strelce, 15:16. Sad pogađa i drugi Adetokumbo, Tanasis i to za tri poena, 15:19.

8. minut - Adetokumbo ponovo na liniji penala. Utakmica prekinuta zbog problema sa strujom. Nastavljena je ubrzo, Janis polovičan, 13:16. Srbija pravi dosta grešaka u napadu.

7. minut - Težak promašaj Marjanovića, a onda i faul nad Adetokumbom. Janis pogađa jedno, 13:15.  Burusis sjajno čuva Bobija.

6. minut - Bjelica promašuje otvorenu trojku. Brutalno kucanje Janisa, 10:14. Bogdanović prekida loše minute našeg tima košem uz faul, 13:14.

5. minut - Nik Kalates stiže do sedmog poena, 10:10. Tri uzastopne greške na obe strane. Seriju lopih poteza prekida Adetokumbo košem uz faul, dodatno bacanje je promašio, 10:12.

4. minut - Rastrzani napadi na obe strane... Simonović sa penala polovičan, 7:8. Kalates ne pogađa ovog puta. Bjelica postiže treću trojku za naš tim, vodimo 10:8.

3. minut - Lep pogodak Kalatesa, na drugoj strani trojka Jovića, 6:8.

2. minut - Bogdanović iz koraka unazad pogađa preko Larencakisa, 3:3. Bjelica čuva Janisa na startu utakmice. Druga trojka za Grke, 3:6.

1. minut - Kalates je otvorio utakmicu trojkom, 0:3. Mi nismo uspeli do koša iz prva dva napada.