(VIDEO) RUŠI REDOM: Bogdan zgazio Turke!

04.09.2017

17:39 >> 19:55

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedili su selekciju Turske 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) u 3. kolu grupe D na Evropskom prvenstvu u Turskoj.

RepublikaFoto: fiba.basketball/eurobasket/2017
Bogdanović i Jović su bili najbolji u srpskom timu

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 17 poena, dok je Stefan Jović dodao 15. U poraženoj ekipi najbolji je bio Mahmutoglu sa 19 poena, dok je Osman ubacio 15.

Srbija je dobro otvorila meč i povela 13:6. Naši košarkaši su u jednom trenutku imali i 21:10, ali je prva četvrtina završena rezultatom 21:13. Srbija je početkom druge četvrtine povela 27:13. Turska je nošena podrškom domaćih navijača prišla na minus dva, ali je Srbija prvo poluvreme dobila 36:31.

U trećoj četvrtini viđena je velika borba, a Turska je serijom 11:0 u poslednjoj četvrtini uspela da povede 59:57. Usledile su dve trojke Bogdanovića. On je u poslednjem delu meča postigao 10 poena, što je pokrenulo naš tim, koji je u dramatičnom finišu uspeo da stigne do pobede.

Letonija je savladala Veliku Britaniju 97:92, a Rusija je bila bolja od Belgije 76:67.

Prvo mesto na tabeli drži Rusija sa tri pobede, a potom slede Srbija i Letonija sa po dva trijumfa i jednim porazom.

U utorak će biti odigrani mečevi 4. kola, a sastaće se: Rusija - Letonija, Srbija - Velika Britanija i Turska - Belgija.

Utakmici u Istanbulu prisustvovao je i legendarni srpski trener Željko Obradović.

Standings provided by Sofascore LiveScore

TOK UTAKMICE
IV četvrtina
10. minut - Kraj utakmice. Srbija je slavila sa 80:74.
8. minut - Lučić pogađa novu trojku. Kakvo oduševljenje u srpskom timu.
7. minut - Trojka Jovića za 73:67. Navijači Turske su se umirili, a Saridža traži tajm-aut. Mahmutoglu vraća trojku
5. minut - Trojka Bogdanovića. Srbija vodi 63:61, a naš tim dobio novi napad. Nova trojka Bogdanovića, 66:61
4. minut - Turska trojkama stiže do vođstva od 59:57. Navijači domaćeg tima u transu, a Đorđević traži novi tajm-aut
2. minut - Milosavljević trojkom preko Erdena donosi prednost Srbiji od 56:48. Naš košarkaš je umirio navijače domaćeg tima
III četvrtina
10. minut - Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom 53:45
8. minut - Štimac promašuje dva bacanja potom i zicer, ali uspeva da se izbori i za drugi ofanzivni skok i konačno pogađa za 50:43. Erden je potom fauliran, a nekadašnji igrač Partizana je precizan sa penala
7. minut - Serija Turaka od 5:0. Domaćini smanjuju na 48:43, a Sale Đorđević traži tajm-aut.

6. minut - Srbija ima plus 10 (46:36). Turci smanjuju, ali Mačvan igra kapitenski i pogađa za 48:38.
4. minut - Novi poeni Mačvana za 44:36. Prethodno je Osman napravio retko viđenu blokadu
2. minut - Bogdanović se razigrao, pogađa za 40:33. Uzvraća Korkmaz trojkom, ali na isteku drugog minuta pogađa Jović sa četiri metra za 42:36.
1. minut -  Bogdanović pogađa za Srbiju, uzvraćaju Turci
II četvrtina
10. minut - Srbija posle prvih 20 minuta vodi 36:31.

9. minut - 34:29 za Srbiju. Bogdanović loše baca loptu napred posle promašaja Balbaja. Balbaj potom promašuje još jednu trojku. Srbija postiže poene preko Kuzmića, ali arbitri kažu da je istekao napad pre nego je naš centar uputio loptu prema košu

6. minut - Bogdanović je trojkom smirio navijače Turske, a našem timu doneo je prednost od sedam poena, 34:27
5. minut - Srbija poenima Bogdanovića prekida seriju Turskog tima od 12:0. Srbija vodi 27:23
4. minut - Raspala se igra srpskog tima. Naši košarkaši ne pogađaju ništa u napadu, a Turci rešetaju naš koš. Turska je smanjila na 27:23
2. minut - Dobar početak Srbije na startu druge četvrtine. Srbija vodi 27:13
I četvrtina
10. minut - Srbija posle prve četvrtine vodi 21:13.
9. minut - Nova kontra Srbije. Mačvan ponovo precizan. Srbija vodi 21:10, a selektor domaćeg tima traži tajm-aut

8. minut - Mačvan pogađa za 15:7, ali Korkmaz uzvraća trojkom. Oduševljenje u dvorani
6. minut - Raste prednost Srbije. Štimac pogađa uz faul, a potom sa slobodnog bacanja pogađa za 13:6. Srbija na startu utakmice igra dobru odbranu
4. minut - Srbija vodi 8:4. Jović prosleđuje loptu do Birčevića, koji pogađa uz faul Turaka.
2. minut - Jović je uzvratio trojkom, a potom ispod koša Turaka uspeva da donese prednost Srbiji 5:3.
1. minut - Utakmica je počela. Jović i Bogdanović nisu bili precizni za tri poena, a sve je to kaznio Sipahi trojkom
Sve je spremno za početak utakmice.

19:45 - Evo kako je FIBA najavila meč Srbija - Turska

19:30 - Košarkaši Srbije spremni za duel sa Turskom

Srbiju očekuje najteži meč u dosadašnjem delu EP. Srbija je u prvom kolu pobedila Letoniju, a u drugom je poražena od Rusije. Domaćin EP je u prvom kolu poražen od Rusije, a potom je savladao Veliku Britaniju.

Selekcija Turske će imati podršku sigurno prepune dvorane "Ulker arene".

Selektor Aleksandar Đorđević i kapiten Milan Mačvan istakli su važnost ovog duela kako bi se selekcija Srbije "vratila na pobednički kolosek uz pozitivno raspoloženje za poslednje dve utakmice sa Velikom Britanijom i Belgijom".