Crno-beli pali posle drame: FMP u neizvesnoj završnici savladao Partizan i izborio majstoricu!

05.06.2019

19:01 >> 19:17

Košarkaši FMP-a savladali su Partizan sa 88:85 i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji KLS. Majstorica je na programu 7. juna u Hali Aleksandar Nikolić.

Duel Jeremića i Zagorca

Crno-beli su propustili šansu da se posle dva odigrana meča plasiraju u finale, a novu priliku imaćepred svojom publikom u majstorici.

Partizan je u prethodne dve sezone Superlige ispadao u polufinalu, oba puta od FMP-a.

Ekipu iz Železnika do trijumfa predvodili su Đorđević i Uskoković sa po 18 poena.

Kod izabranika Andree Trinkijerija Vanja Marinković bio je bolji od ostalih sa 19 postignutih poena.

Tokom prvog poluvremena nismo gledali atraktivnu i lepu košarku. Sudije su dosta prekidale igru, igrači su dosta vremena provodili na liniji za slobodna bacanja.

Gagić je odigrao loš meč

Prvo poluvreme trajalo je ogromnih 60 minuta, a crno-beli su na odmor otišli sa vođstvom 45:37.

Treća četvrtina ispostaviće se kao ključna. Partizan je na početku period otišao na +11, ali je FMP  predvođen Uskokovićem i Đorđevićem uspeo da preokrene i da u poslednju deonicu uđe sa +3, 63:60.

Tokom poslednje deonice vodila se velika borba.

FMP je vodio, Partizan je držao priključak i na kraju su odlučila bacanja. Partizan je imao +2, "Panteri" su bili u napadu kada je Renfro po mišljenju sudija faulirao Jeremića pri šutu za tri poena. Bek FMP je pogodio sva tri i na 40 sekundi do kraja domaći tim imao je +1, 84:83. Taj diskutabilni prekršaj je faktički i odredio pitanje pobednika.

Crno-beli nisu uspeli da poentiraju. Usledila je penal završnica i FMP je izjednačio u seriji na 1-1.