Na Zapadu ništa novo: Jokić brutalanim tripl-dablom srušio Portland, ali mu je najbolji drugar oteo slavu!

06.05.2019

07:13

Košarkaši Denvera su pobedili u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije Portland, 116:112 uz nestavrnu partije srpskog asa, Nikole Jokića koji je ostvario svoj četvrti tripl-dabl u debitantskom plej-ofu.

Jokić upisao 4. tripl-dabl

Ovim trijumfom ukupan rezultat je izjednačen na 2-2, a Nagetsi su prekinuli niz od dva trijumfa Portlanda.

Srpski as Nikola Jokić je zabeležio svoj četvrti tripl-dabl u plej-ofu, utakmicu je završio sa 21 poenom, 12 skokova, po 6 u odbrani i napadu, 11 asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte.

Jokić je odigrao 39 minuta, uputio 15 i pogodio 8 šuteva, samo jednom je pokušao da ubaci trojku i u tome je uspeo. U finišu meča se požalio na bol u desnoj nozi, na kratko je napustio igru, ali se ubrzo vratio i ostao na parketu do kraja duela.

Ključni igrač za pobedu ovog puta nije bio Jokić, zasluga za pobedu Denvera ide Džamalu Mareju, koji je u dramatičnom finišu realizovao šest uzastopnih slobodnih bacanja, ukupno 11 na celom meču.

Plejmejker tima iz Kolorada je utakmicu završio sa 34 poena, 5 skokova i 4 asistencije, za 38 minuta na parketu.

U timu Portlanda najkonstantniji je bio Si Džej Mekalum (29 poena, 5 skokova), Demijen Lilard je ubacio poen manje.