Crno-bela rapsodija: Partizan pregazio Dinamik!

05.05.2019

20:09

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Dinamik sa 96:58 u okviru trećeg kola košarkaške Superlige Srbije

Đorđe Gagić

Crno-beli odigrali su daleko bolji meč nego protiv Tamiša pre nekoliko dana. Ekipa Andree Trinkijerija je vodila od samog početka, pa se pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje.

Partizan je tako upisao i treći trijumf iz isto toliko mečeva, dok je Dinamik doživeo drugi poraz.

U tim se na ovoj utakmici vratio Aleks Renfro, dok su van ekipe ostali Markus Pejdž i Stefan Janković

Dinamik je imao samo početno vođstvo od 2:0, posle toga sve je bilo u znaku Partizana. Crno-beli su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 28:16.  Nisu domaći košarkaši spuštali gas ni u drugoj četvrtini, pa je razlika konstantno rasla. Na odmor se otišlo vođstvom Partizana 50:29.

Partizan posle tri odigrana kola ima isti broj pobeda

Ništa se nije promenilo ni u trećoj četvrtini. Partizan je nastavio sa dobrom igrom za koju košarkaši Dinamika nisu imali rešenje, pa su crno-beli posle 30 minuta imali ogromnih +29.

U četvrtoj četvrtini crno-beli su samo stigli do još ubedljivije pobede, pa je na kraju bilo 96:58.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Nikola Janković sa 16 poena i 6 skokova, a sledili su ga mladi Uroš Trifunović (14p ) i Đorđe Gagić (12 p, 5 sk).

U poraženom timu samo su dvojica igrača ostvarila dvocifren poenterski učinak. Po deset poena postigli su Dušan Beslać i Đoko Šalić.

Narednu utakmicu Partizan igra protiv Novog Pazara u gostima, dok će Dinamik dočekati Megu Bemax.