Evroliga: Milutinov dominirao u porazu Olimpijakosa, Micić na korak od dabl-dabla!

Autor: B92.net, Republika

29.03.2019

22:04

Ekipe Anadolu Efesa i Žalgirisa ostvarile su pobede protiv Baskonije, odnosno Olimpijakosa, u pretposlednjem, 29. kolu Evrolige.

Sezona karijere... Nikola Milutinov

Košarkaši Efesa lako su izašli na kraj sa Baskonijom i pobedili je u Vitoriji rezultatom 102:92.

Turski predstavnik je i pre ovog kola obezbedio četvrtu poziciju i prednost domaćeg terena pred start plej-ofa.

Baskonija je pobedom mogla da takođe obezbedi plasman u plej-of, ali je porazom zakomplikovala svoju situaciju, kao i celokupan evroligaški scenario pred poslednje, 30. kolo.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, pa se na pauzu otišlo u egalu, rezultatom 53:48 za tim iz Španije.

Ipak, Efes je apsolutno nadigrao protivnika u nastavku igre i došao do zaslužene pobede, napravivši prednost od 15 poena u nastavku igre.

Vasilije Micić je ostao bez dabl-dabla, ali je bio blizu. On je imao sedam poena i 11 asistencija.

Pored njega u Efesu su se istakli Tibor Plajs sa partijom sezone od 21 poena i 12 skokova, kao i Šejn Larkin sa 19 poena i pet asistencija.

Na drugoj strani Luka Vildosa je imao 23 poena, Šavon Šilds je dodao 16, a po 13 su imali Vensan Poarije i Johanes Fohman.

Košarkaši Žalgirisa napravili su veliko iznenađenje i pobedili Olimpijakos na gostovanju rezultatom 72:68.

Izabranicima Šarunasa Jasikevičusa ovo je bila peta uzastopna pobeda, a njom su ostali u trci za doigravanjem Evrolige. Oni su se izjednačili sa Olimpijakosom, Makabijem i Armanijem sa po 14 pobeda i 15 poraza pred poslednje kolo EL.

Žalgiris je gubio tokom maltene celog meča, ali je uspeo da dođe do velikog preokreta u poslednjoj deonici. Glavni korak ka preokretu tim iz Litvanije napravio je krajem treće i početkom četvrte deonice, kada je napravio seriju od 14:0.

U penal završnici Marijus Grigonis je bio neumoljiv sa linije za slobodna bacanja i Žalgiris je zasluženo počeo da slavi.

Srpski centar Nikola Milutinov je još jedanput odigrao fantastičan meč. On je za 31 minut na parketu imao 18 poena i 12 skokova, uz indeks korisnosti od 33.

Najefikasniji kod Pirejaca bio je Brijante Veber sa 26 poena, dok su ostali uglavnom podbacili.

U pobedničkom sastavu Eron Vajt je upisao 14, Brendon Dejvis 13, Leo Vesterman 11, a Grigonis 10 poena.