"Akropolis kup": Dramatična pobeda Srbije, za drugo mesto!

25.08.2017

17:58 >> 20:05

Reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na „Akropolis kupu“. U zanimljivoj utakmici, punoj uspona i padova, izabranici Aleksandra Đorđeviča su savladali Grčku 67:69.

RepublikaFoto: Kss.rs/arenasport
Žele pobedom da se oproste od prijateljskih utakmica: Aleksandar Đorđević

Na samo tri minuta do kraja Srbija je imali plus 14. Lošom igrom u napadu i prodatim loptama omogućenoje je Grčkoj da se vrati u meč.

Jorgos Printezis je imao šut za pobedu, ali je promašio trojku. Lopta je potom stigla do Nika Kalatisa koji je promašio za produžetak.

Ovo je bila poslednja pripremna utakmica naše reprezentacije, koja tako trijumfom završava pripreme za Evropsko prvenstvo.

Najefikasniji u sastavu Srbije bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, dok je Bogdan Bogdanović imao učinak od 11 poena i 8 asistencija.

U poraženom sastavu Slukas je imao 15, Burusis 13, a Kalatis 10 poena.

Reprezentacija dolazi na dva dana u Beograd, odakle će se uputiti u Istanbul na Eurobasket

Dve reprezentacije su se već sastale, nа "Trofeju Beogrаdа" i tаj meč su dobili sа 32 poenа rаzlike.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića iz osam prijateljskih utakmica imaju samo jedan poraz, i to od Gruzije 68:64.

Gruzijci su bili bolji i od domaće selekcije, večerašnjeg protivnika "orlova", rezultatom 72:71.

Prvi poraz Gruziji nanela je Italija (73:65) u poslednjem kolu turnira.

TOK I DEŠAVANJA TOKOM MEČA:

Ponovo se građani žale na Radio televiziju Srbije, pošto nema prenosa nacionalne košarkaške reprezentacije na njihovim kanalima.

Utakmice Grčke i Srbije umeju da budu žestoke, pa čak da dođe i do "pesničenja". Ovako je bilo na "Akropolis kup" 2010.godine.

Srbija je zauzela drugo mesto na "Akropolis kupu". Prva je Gruzija!

10. minut: Pritezis je imao otvoreni šut za tri poena i pobedu Grčke ali je bio neprecizan! SREĆNA POBEDA SRBIJE - 67:69!
9. minut:  Janasis Adetokumbo na liniji slobodnih bacanja. Prvo promašuje...i drugo, lopta za Grčku ipak!
9. minut: Kalatis pogađa za dva, Marijanović promašuje zakucavanje. Publika se probudila.
8.minut: "Prodaje" Milosavljević loptu Grcima koji vezuju seriju 8:0- 64:69
8. minut: Da li bi Grci umeli da daju koš da nema slobodnih bacanja? 25 puta su se našli na liniji slobodnih bacanja. Priztezis promašuje oba.
8. minut: Grčka menja odbranu, vrše pritisak preko celog terena.
7. minut: Papanikolau sa slobodnih bacanja dolazi do svog petog poena.
6. minut: Srbija izašla iz bonusa, SLukas na slobodnim bacanjim 2 od 2 - 57:69
6. minut: Pritezis ponovo na liniji slobodnih bacanja, polovično.
4.minut: Pritezis sa slobodnih bacanja smanjuje prednost, ali Bogdanović i Marijanović sjajno sarađuju. Dvojka Bobija uz slobodno bacanje- ovaj put realizuje i "slobodnjak" - 54:65
4.minut: Branko Lazić trojkom prekida seriju Grčke od 5:0.
3. minut: Slukas drugi dvocifreni u Grčkoj, koš uz dodatno slobodno bacanje- i njega pogađa, 11 Slukasovih poena.
2.minut: Slukas još jednom promašuje za tri poena, iako je bio sam. Raste prednost Srbije 46:59.
Grci su u trećoj četvrtini dali svega devet koševa.
1.minut: 11 poen Burusisa. Trojka Bogdanovića na drugoj strani!
ČETVRTA ČETVRTINA
10. minut: Kraj terće četvrtine, maksimalna prednost Srbije +10
10. minut: Odlična odbrana Srbije. Marijanović se poigrava, koš uz slobodno bacanje, koje promašuje.
8. minut: Milosavljević polovičan učinak sa slobodnjaka +7. Papanikolau iz ugla za tri ali promašuje, 2 od 12 šutiraju Grci za tri poena.
8. minut: Marijanović koristan i u odbrani i u napadu. Povećava prednost 44:50
7.minut: Milosavljević sa slobodnih bacanja ubacuje svoj 15 poen na utakmici. +4 ima Srbija - 44:48
5. minut: Druga trojka Bogdanovića na utakmici. Papajanis upisuje četvrti poen na drugoj strani- 42:45
4. minut: Boban Marijanović ipak ulazi u igru koji se odmah upisuje u strelce - zakucavanjem!
3. minut: Srljaju košarkaši Srbije koja je već ispunila bonus sa faulovima, 40:40!
2. minut: Pritezis za izjednačenje, sjajan potez Grka, novi poeni Milosavljevića koji vraća prednost "orlovima".
1. minut: Burusis poslat na linijuza slobodna bacanja, 1 od 2. 36:38
Prvi napad u trećoj četvrtini ima selekcija Srbije!
Najveću prednost koju su izabranici Aleksandra Đorđevića imali je +7. Za tri poena naši šutiraju 40% - 4 od 10. Grci iz 10 pokušaja imaju dve ubačene trojke. Milosavljević i Kuzmić su najefikasniji sa 10, odnosno 9 postignutih poena. U igru pored povređenih Lazića i Kalinića nisu ulazili Boban Marijanović i Vladimir Lučić.
TREĆA ČETVRTINA
10. minut: Završena druga četvrtina- Srbija vodi 38:35!
9. minut: Tri poena prednosti za Srbiju. Kao da je teren u Atini mali našim igračim, jer već nekoliko puta gaze aut liniju.
8. minut: Dragan MIlosavljević vraća prednost, njegov 10 poen na meču 35:36.
7. minut: 9 od 9 sa slobodnih bacanja imaju Grci, koji su sa dve vezane trojke napravili seriju 6:0.
7. minut: Mancaris, nova trojka Grka, koja donosi prednost domaćoj selekciji 33:32.
6. minut: Šest "prodatih" lopti imaju izabranici Saše Đorđeviča.
5 .minut: Grci bez promašaja sa slobodnih bacanja! I domaća selekcija pogađa trojku, prvu na meču 30:32.
3. minut: BOOOOGDAN BOOOGDANOVIĆ- nova trojka!!! Pre toga je Manzaris pogodio uz faul, što su prvi poeni Grčke u drugoj četvrtini.
3. minut: Kuzmić pogađa i dobija dodatno slobodno bacanje koje realizuje. 18:25, Kuzmić je pre toga sjajan bio i u odbrani jer je "bananom" počastio jednog Grka.
2. minut: Dva od jedan gađa Mačvan sa slobodnih bacanja 18:22
Papajanisov promašaj otvara drugu četvrtinu, faul nad Štimcem. Potom i nad kapitenom Srbije koga Grci šalju na liniju slobodnih bacanja.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut: Kraj prve četvrtine: Grčka - Srbija 18:21
10. minut: Dobro izdanje Srbije u napadu, trojke izabranici Aleksandra Đorđevića šutiraju, 3 od 5 pokušaja.
9. minut: Nema lakih poena, Kalatis na liniji slobodnih bacanja- ukupno je ubacio osam poena. Prednost Srbije smanjena 16:19.
7. minut: Janis Burusis smanjuje prednost, Milosavljević uzvraća pogađa posle "odbojke" 17:10
6. minut: Prve poene postiže i novi igrač Sakramenta Bogdan Bogdanović 13:8
Na sredini prve četvrtine Srbija vodi 11:8
4. minut: Krenulo je Gudurića, drugu trojku za sada pogađa. Srbija vodi 9:6
4. minut: Birčević pogađa još jednu trojku za Srbiju 6:6
2. minut: Grci vode 4:3, uz napomenu da naši šutiraju trojke 2-1
Utakmica je počela - prvi napad ima Srbija.