DRAMA U NIŠU: Beronova glupost donela trofej Partizanu!

17.02.2019

18:00 >> 17:58

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Crvene zvezde sa 76:74 (19:18, 18:15, 18:24, 21:17) u prilično dramatičnom finalu Kupa Radivoja Koraća. Tim Andree Trinkijerija je tako uspeo da odbrani trofej osvojen prošle sezone. Glupost Bilija Berona rešila pobednika.

"Večiti derbi" u Nišu

Prava košarkaška poslastica viđena je u "Čairu", "večiti derbi" kakav se dugo čekao. Mnogo rezultaskih klackalica, mnogo promena, a onda neverovatna završnica i kiša trojki. Kao šlag na tortu stigao je potez Bilija Berona.

Nešto što su navijači dugo priželjkivali viđeno je ove nedelje u Nišu. Prava triler završnica i pobeda crno-belih u poslednjem napadu. Nije delovalo tako tokom čitavog meča. Međutim, obe ekipe su imale uspone i padove u igri, često dolazili i do osetnije razlike, ali je sve bilo rešeno na svega dve desetinke do kraja.

Beron je mogao da bude heroj Zvezdine pobede, ali je ispao tragičar. Na "plus dva" za Partizan, crno-beli su napravili faul, a onda poslali Dobrića na liniju penala. Ovaj maši oba, ali nekako dolazi do lopte i poravnava rezultat. Tada je delovala da meč ide u produžetke, međutim. Dve sekunde bile su dovoljne Partizanu da izgradi napad, odnosno Beronu da napravi neshvatljiv faul što je Lendejl kaznio sa dva bacanja i doneo pobedu crno-belima.

Milan Tomić

Pobedničku ekipu večeras su predvodili Lendejl i Renfro sa po 18 poena, s tim što je Renfro upisao i 10 asistencija i 7 skokova, a Lendejl je imao četiri uhvaćene lopte. U Zvezdi 18 poena Berona, po 17 su upisali Davidovac i Reglend. Potpuno je podbacio Perperoglu koji je imao 1/10 iz igre, od toga trojke je šutirao 0/6.

TOK UTAKMICE:

KRAJ MEČA: Partizan - Crvena zvezda 76:74

40. minut - Kakva greška Berona. Napravio je faul u poslednjoj sekundi nad Lendejlom, ovaj pogađa oba. Zvezda ima dve desetinke do kraja da nešto uradi.

40. minut - Kakva ludnica! Partizan je vodio dva razlike, onda napravio faul, ali Dobrić maši oba bacanja, a onda iz pravog karambola ponovo dolazi do lopte i donosi egal.

39. minut - Delovalo je kao da Partizan sigurno korača ka pobedi, ali Beron pogađa za tri. Gledamo jako neizvesnu završnicu.

38. minut - Neizvesno finale! Ovako nešto su svi čekali!

37. minut - Crno-beli u seriji. Ponovo vode! Prvo Lendejl, a onda i Renfo za "plus tri".

36. minut - Neverovatna trojka Berona, ali na drugoj strani vraća Australijanac.

35. minut - Velika borba u "Čairu". Mnogo promašaja, a seriju njih prekida Lendejl.

33. minut - Trojka Reglanda, Zvezda ide na "plus pet".

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Zvezda se vratila u igru!

Andrea Trinkijeri

29. minut - Trojka Davidovca, ali na drugoj strani Partizan odgovara istom merom.

27. minut - Odlična igra Zvezde i ponovo su crveno-beli u vođstvu. Serija 8:0.

26. minut - Davidovac za tri. Sada je samo pola koša prednosti za crno-bele.

25. minut - Trojka crveno-belih i onda odlična odbrana. Vraća se Zvezda u igru.

23. minut - Regland siguran na polaganju. Sada je "plus pet" za crno-bele.

21. minut - Crno-beli nastavljaju da povećavaju vođstvo.

Džok Lendejl i Majk Cirbes

POLUVREME: Partizanu prvo poluvreme finala!

KRAJ DRUGE ČETVRTINE: Partizan - Crvena zvezda 37:33

19. minut - Partizan je uspeo da se odlepi na "plus šest", gledamo veliku borbu u Nišu.

18. minut - Prva trojka iz 12. pokušaja crveno-belih za novo izjednačenje. Pogodio je Simanić. Na drugoj strani Đorđe Gagić za dva plus jedan.

17. minut - Loša igra u napadu na obe strane, deseti promašaj za tri Zvezde, Novica Veličković maši zicer.

16. minut - Crveno-beli šutiraju 0/9 za tri poena. Međutim, Partizan ne uspeva to da iskoristi na pravi način.

13. minut - Serija promašaja i ličnih grešaka na obe strane, rezultat miruje.

Crvena zvezda - Partizan

11. minut - Siguran Dejan Davidovac, šesti poen za novu prednost crveno-belih.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Velika borba na početku finala!

9. minut - Siguran Janković sa penala, ponovo je nerešeno.

8. minut - Dosta problema pravi Regland crno-belima. Odlična asistencija za Dušana Ristića i Zvezda ponovo vodi.

7. minut - Partizan održava minimalnu prednost, odbrane oba rivala deluju odlično.

4. minut - Mini serija crno-belih i sada ekipa Andree Trinkijerija vodi. Džok Lendejl siguran iz reketa.

3. minut - Nakon polaganja Džoa Reglenda, prvi poeni za Partizan preko Renfroa.

2. minut - Nakon neuspele realizacije Aleksa Renfroa, na drugoj strani pogađa Majk Cirbes.

1. minut - Meč je upravo počeo, prvi napad za Partizan.

16.52 - U odnosu na prošlogodišnje finale, u sastavu Zvezde su i dalje Davidovac, Lazić i Dobrić, dok je Janković prešao u tabor Partizana. Kada su crno-beli u pitanju, i dalje su u timu Si, Marinković, Veličković i Gagić.

16.45- Stefan Janković će biti u sastavu Partizana! Krilo crno-belih je u subotu uveče polomilo zub na utakmici sa FMP-om i već posle prvog poluvremena je završilo utakmicu. Janković je stegao zube i igraće u finalu protiv svog bivšeg kluba Crvene zvezde.

16.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Partizana. Uz republika.rs pratite uživo sva dešavanja iz hale "Čair" u Nišu.