KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI: Srbija bolja od Grčke, karta za Kinu overava se u Estoniji!

03.12.2018

21:06 >> 20:48

Košarkaška reprezentacija Srbije stigla je do jako bitne pobede nad Grčkom od 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13) i tako došla na korak do plasmana na Svetsko prvenstvo. Pobeda nad Estonijom u narednom kolu garantuje nam kartu za Kinu!

Košarkaška reprezentacija Srbije

Naša selekcija uspela je da opravda ulogu favorita na meču sa Grcima i vrlo ubedljivo dođe do trijumfa protiv jedine do sada neporažene selekcije. Videlo se odmah koliko "orlovima" znači povratak Stefana Jovića koji je bio nerešiva enigma za protivnika. Uživala je publika u hali "Pionir" u bravurama našeg plejmejkera. Brzo je Srbija stekla dvocifrenu prednost koju je kontrolisala do odlaska na odmor kada je na semaforu pisalo 44:35.

Nastavak je doneo nešto bolju igru Grčke koja je uspela da iskoristi malu nepažnju naših i dođe na "samo" tri poena zaostatka, ali tada su se "orlovi" razbudili i shvatili na ništa još nije rešeno. Osam poena iz dva napada Srbije slomila su rivala i nagovestila konačan rezultat. Poslednja deonica samo je bila čista formalnost.

Aleksandar Đorđević

Najbolji u našem sastavu bio je Jović sa 22 poena, a pratili su ga je Miroslav Raduljica i Vasilije Micić sa 13. Na drugoj strani istakli su se Hristos Salustros i Lefteris Bokoridis sa po 12 poena.

Karta za Kinu overava se u Estoniji!

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU: Srbija - Grčka 70:51

40. minut - Jelovac stavlja tačku na meč sjajnom trojkom posle uigrane akcije! Potvrđuje Jovanović! Srbija je pobedila!

39. minut - "Orlovi" jure plus 20!

37. minut - Ponovo Grci pogađaju za 3 poena, plus slobodno bacanje.  Činilo se da su se opustili "orlovi", ali sjajna alej-up akcija koju je realizovao Milosavljević za plus 15.

35. minut - Grci kradu loptu, i ekspresno pogađaju trojku, što je navelo Đorđevića da zatraži tajm-aut, nema opuštanja!

34. minut - Šou Branka Lazica! Prvo fenomelna blokada, a onda i trojka na drugoj strani za 19 razlike.

33. minut - Na prvi koš čekalo se gotovo dva i po minuta. Grci pogađaju jedno bacanje.

ODLIČNA SRBIJA: Naši imaju ogromnu prednost pred završnih 10 minuta

30. minut - Đorđe Gagić polovičan sa penala. Imamo ponovo "plus 16". Za kraj deonici pogađa Birčević novu trojku i donosi najveću prednost u pravom momentu!

29. minut - Fenomenalni Micić! Trojka uz faul i četiri poena za naš tim.

27. minut - Eto tri poena u pravom momentu! Promašio je Raduljica drugo bacanje, ali mu se odbila lopta, a onda Birčević donosi dvocifreno vođstvo.

26. minut - Ovo je trebalo našem timu! Trojka Jovića i faul nad Brankom Lazićem, opet je lopta za Srbiju.

25. minut - "Orlovi" imaju samo plus tri.

24. minut - Konfuzija u našoj selekciji i šest vezanih poena Grčke, a onda i nesportski faul Raduljice.

Miroslav Raduljica

22. minut - Siguran Raduljica za novu dvocifrenu prednost Srbije.

21. minut - Prvi napad i prvi poeni za Grke u nastavku, siguran Mavraidis. Na drugoj strani uzvraća Jović.

NAŠI KONTROLIŠU MEČ: "Orlovi" sa devet poena prednosti idu na poluvreme.

POLUVREME: Srbija - Grčka 44:35

20. minut - Mala kriza u našoj selekciji, posle serije od pet poena iz jednog napada Grčke, faul u napadu suđen je Miciću.

19. minut - Nesportski faul Koniarisa, koristi oba penala Jović. Nije puno prošlo, a isti prekršaj je suđen i Stevanu Jelovcu. Sigurni i Grci sa linije za slobodna bacanja, a onda i trojka Salustrosa.

18. minut - Brza tri poena gostiju. Prvo polovičan učinak Bokoridisa sa penala, a onda i lagano polaganje Salustrosa.

17. minut - Pogađaju Grci, ali ponovo naš centar dolazi do poena i koristi situaciju 2+1.

Stefan Jović

16. minut - Miroslav Raduljica ponovo "drma" obruč! Srbija ima 16 poena prednosti.

14. minut - Dominiraju "orlovi" u skoku na obe strane terena. Ipak, Cairelis ponovo siguran, ali uzvraća Jelovac i to za tri.

13.  minut - Stefan Birčević pogađa trojku i donosi novu dvocifrenu prednost Srbiji.

11. minut - Nastavak duela počeo je trojkom gostiju i to Salustrosa, a onda pogađa i Cairelis za mini seriju od pet poena.

ODLIČAN POČETAK "ORLOVA" - Nakon 10 minuta imamo "plus 15"

10. minut - Branko Lazić za tri! Najveća prednost našeg tima u dosadašnjem toku meča.

9. minut - Konsolidovali su se "orlovi" i ponovo stižu do devet poena prednosti pogotkom Vasilija Micića.

8. minut - Larencakis pogađa trojku i smanjuje na pet razlike. Đorđević reaguje i zove tajm-aut.

7. minut - Odbrana našeg tima deluje jako dobro. Za sada "orlovi" kontrolišu situaciju.

5. minut - Raduljica koristi odlično dodavanje Jovića i prvi put imamo dvocifrenu prednost.

RepublikaFoto: ST/Dragan Kadić
Podrška je tu

3. minut - Srbija deluje moćno u uvodnim momentima. Ponovo plejmejker naše selekcije donosi poene za "plus devet".

2. minut - Prvo odlični Jelovac, a onda i Jović donose lake poene Srbiji. Selektor Grčke mora da traži tajm-aut.

2. minut - Nakon odlične odbrane, na drugoj strani promašaj Jovića skuplja Simonović i upisuje prve poene.

1. minut - Nakon prvih poena Grčke, uzvratio je Raduljica.

1. minut - Utakmica je upravo počela! Prvi napad ima reprezentacija Grčke.

20.10 - Intonirane su obe himne uz obostrano oduševljenje navijača naše i selekcije Grčke.

19.57 - Odličan doček priređen je obema selekcijama, a naravno "orlovi" su dobili gromoglasan aplauz.

19.54 - Polako se bližimo početku meča, a zanimljiva slika može se videti na tribinama. Gosti imaju podršku, a dočekani su velikim aplauzom domaće publike.

RepublikaFoto: ST/BP
Grci u "Pioniru"

19.41 - Sastavi obe selekcije su sledeći:

SRBIJA: Simonović, Jelovac, Milosavljević, Raduljica, Birčević, Lazić, Jovanović, Micić, Jović, Dobrić, Gagić, Peno.

GRČKA: Hrisikopulos, Luncis, Larencakis, Konijaris, Atineu, Bohoridis, Murtos, Vasilopulos, Mavroeidis, Cairelis, Gikas, Salustros.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u košarci 2020. godine između naše reprezentacije i selekcije Grčke. "Orlovi" će u hali Pionir uz domaću publiku pokušati da se domognu jako bitnoj pobedi i polako se približe konačnom cilju.