DVOMINUTNI LET "ORLOVA" DOVOLJAN ZA POBEDU: Srbija sigurna, protiv Litvanije za "overu" prvog mesta!

17.11.2018

16:01 >> 15:53

Naša fudbalska reprezentacija savladala je selekciju Crne Gore sa 2:1 u petom kolu Lige nacija. Aleksandar Mitrović i Adem Ljajić doveli su Srbiju na korak do plasmana u B ligu, odnosno polufinale plej-ofa.

Reprezentativci Srbije

Odličnih 45 minuta bili su dovoljni "orlovima" da ostavare novu pobedu u Ligi nacija. Kao što je i do sada bio slučaj, sve je u rukama naših reprezentativaca koji bi pobedom protiv Litvanije definitivno overili plasman među bolje kotirane selekcije.

Našim momcima bilo je dovoljno i dva minuta da reše pitanje pobednika. Prvo je u 30. minutu Adem Ljajić iskoristio dodavanje Dušana Tadića u doveo domaće u prednost. Već u narednom napadu moglo se naslutiti ime pobednika na ovom meču. Najbolji strelac "orlova" Aleksandar Mitrović matirao je Danijela Petkovića na asistenciju Aleksandra Kolarova i doneo veliku prednost našoj reprezentaciji.

Aleksandar Mitrović

Mogla je tačka na trijumf da se stavi već u 38. minutu kada je strelac drugog gola imao priliku sa bele tačke, ali nije uspeo da je realizuje. Malo su se gosti trgli tokom poslednjih pola sata igre i preko Stefana Mugoše uspeli da smanje rezultat i unesu dozu pometnje u sastavu Srbije, ali se četa Mladena Krstajića odlično držala i iskontrolisala duel do kraja.

Sada je na redu Litvanija. "Orlovi" nije vam mesto ovde, vreme je za let u višu klasu.

Tok meča:

KRAJ: Pobeda Srbije!

91. minut - Poslednje promena u sastavu "orlova". Nemanja Radonjić dobija šansu umesto Adema Ljajić.

90. minut - Dva minuta sudijske nadoknade će se igrati na "Marakani"

88. minut - Javna opomena i za Matića posle starta nad Boljevićem.

84. minut - Dve dobre prilike za Crnu Goru. Prvo je pokušaj Jovovića osujetio Rajković, a onda se posle kornera u dobroj situaciji našao Đorđević, ali ponovo bez uspeha.

Adem Ljajić

83. minut - Dugo čekani trenutak za mladog Luku Jovića. Napadač Ajntrahta iz Frankfurta ulazi umesto strelca drugog gola Aleksandra Mitrovića.

82. minut - Nova promena u gostujućoj selekciji. Sve karte Ljubiša Tumbaković baca na napad. Umesto Jankovića ušao je Luka Đorđević.

78. minut - Prilika za Srbiju, bilo je opasno nakon šuta Tadića, ali pored gola.

75. minut - Novi karton za goste, u beležnik sudije Malenka upisan je Marko Janković.

71. minut - Promena u domaćem sastavu, umesto Mijata Gaćinovića u igri je Saša Lukić. Ponovo je zapretio Mugoša, ali pored gola. Trgnuli su se gosti.

70. minut - 2:1, smanjuje Crna Gora. Stefan Mugoša je strelac posle loše reakcije odbrane "orlova".

66. minut - Dobar pokušaj Mirka Ivanića sa nekih 25 metara, ali oprezan je bio Rajković i zaustavio šut veziste gostiju.

62. minut - Žuti karton zaradio je Mijat Gaćinović nakon nespretnog starta.

60. minut - Stefan Mugoša je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda, ostaje 2:0 za našu selekciju.

56. minut - Trenutno je mirno na terenu, igra se na sredini igrališta. Crnogorci nemaju ideju kako da probiju bedem "orlova".

48. minut - Nastavlja dominaciju na terenu naša reprezentacija. Prvi pokušaj Kolarova u nastavku završio je malo pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Bez promena u domaćem sastavu dok je kod Crnogoraca na terenu Aleksandar Boljević umesto imenjaka Šćekića.

Prvo poluvreme: Odlična Srbija!

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

38. minut - Mitrović nije uspeo da pogodi sa bele tačke! Naš napadač je šutirao preko gola.

37. minut- PENAL! Matić je oboren!

37. minut- Srbija je imala veliku šansu, Gaćinović nije uspeo da ubaci loptu u gol.

32. minut - GOOOOOOOLLLL - Mitrović! Za samo dva minuta Srbija je dva puta pogodila mrežu.

30. minut - GOOOOOOOLLLLLL - Ljajić! Posle dobre akcije naš vezista je pogodio gol.

29. minut - Jovović je pretio, ali je odbrana Srbije bila na mestu.

26. minut - Srbija je sve bolja, sve viša napadamo.

19. minut - Prva velika prilika za goste, Mugoša je šutirao, Rajković je bio na mestu.

RepublikaFoto: ST/B. Pavlović

11. minut - Igra se na sredini terena uz puno grešaka.

5. minut - Mugoša je zaradio žuti karton.

1. minut - Kolarov je tukao sa distance, nije uspeo da pogodi metu.

1. minut - Utakmica je počela!

14.50 - Trener Crvene zvezde Vladan Milojević uživo prati ovaj meč.

14.43 - I Crna Gora će imati podršku na ovom susretu:

14-35 - Milan Dmitrović iz Kaluđerice je na meč došao sa sinom. Njemu nije važno ko će dati gol, ali se nada da će Srbija pobediti sa 3:0.

RepublikaFoto: S.T.

14.30 - Ljudi polako stižu na utakmicu:

14.20 - Atmosfera oko stadiona:

14.10 - Nadam se uzbudljivoj utakmici i da će Crna Gora slaviti.. Srbija ima prejak tim igraju dobro i svesni smo da ce biti teško - kaže Adnan Striković.

RepublikaFoto: starsport

14.03 - Posle četiri odigrana kola Srbija ima osam bodova, a drugoplasirana Crna Gora sedam.

14.01 - Evo i sastava timova:

Srbija: Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov – Matić, Maksimović – Gaćinović, Tadić, Ljajić – Mitrović.

Crna Gora: Petković – Marušić, Kopitović, Simić, Vešović – Šćekić, Kosović, Jovović, Ivanić, Janković - Mugoša.

14.00 - Dobar dan i doro došli na naš blog posvećen Lige nacija u kojoj se sastaju Srbija i Crna Gora.