DUEL SRBA U LA LIGI: Dmitrović protiv Brašanca, Eibar slavio

04.11.2018

13:16

Eibar je na svom stadionu dočekali zahuktali Deportivo Alaves, gubili su već od uvodnih minuta, ali su uspeli da slave kod kuće sa 2:1 (0:1).

RepublikaFoto: instagram.com/sdeibar
FK Eibar

Igrao se četvrti minut kada su gosti poveli, na asistenciju Jonija, Garsija je bio strelac.

Ipak, 20 minuta kasnije, Duarte dobija crveni karton, te gosti iz Vitorije ostali sa igračem manje.

Usledila je dvostruka izmena, pa je na teren umesto Pine ušao Brašanac, dok je Vigaraj zamenio Bastona.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, a onda su snage, nakon 15ak minuta igre u nastavku, ponovo bile poravnate.

De Blasis je zaradio direktan crveni karton, sada je i Eibar imao 10 igrača u polju.

Ali, to kao da je dalo krila domaćinu, koji do izjednačenja dolazi samo sedam minuta kasnije preko Đordana.

I kada se činilo da će baskijski derbi biti okončan podelom bodova, Diop postiže pogodak u sudijskoj nadoknadi za pobedu Eibara protiv Deportivo Alavesa.

Marko Dmitrović je naravno bio na golu Eibara svih 90 minuta, zabeležio je dve odbrane, kako su njegovi saigrači danas bili daleko bolji od protivnika na terenu. Sa druge strane Brašanac je odigrao oko sat vremena u dresu Alavesa.

Eibar je došao do 14 bodova, sada su 11. na tabeli, dok je Alaves sa šest bodova više na trećem mestu iza Barse i Atletiko Madrida.