NEPRIKOSNOVENI U FRANCUSKOJ: PSŽ bolji i od Lila

02.11.2018

22:02

Fudbaleri PSŽ ostvarili su i 12. pobedu u isto toliko utakmica u prvenstvu Francuske.

FK PSŽ

Sveci su u derbiju kola na Parku prinčeva savladali Lil sa 2:1, a svi golovi višeni su u poslednji 20 minuta.

Aktuelni šampioni poveli su prelepim pogotkom Kilijana Mbapea u 70. minutu, koji je sa 20-tak metara savladao protivničkog golmana.

Prednost PSŽ duplirao je Nejmar, a sistent je bio Mbape. Brazilac i Francuz su odigrali dupli pas, Nejmar je ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem u 84. minutu obezbedio pobedu Svecima.

Lil je počasni pogodak postigao u sudijskoj nadoknadi iz penala, kome je prethodila velika greška i igranje rukom nemačkog internacionalca Tila Kerera.

PSŽ je prvi sa maksimalnih 36 bodova, Lil ima 25, Monpelje 22, Lion 20...