SRBIJA SLAVILA U ISTORIJSKOM MEČU: Moćni Mitrović utišao Podgoricu

11.10.2018

20:41 >> 19:57

U istorijskoj utakmici koja je odigrana u okviru trećeg kola Lige nacija, fudbaleri Srbije bili su bolji od selekcije Crne Gore na gostovanju u Podgorici - 2:0 (1:0).

Tokom celog dana u Podgorici je bila velika tenzija, ali u prvom planu bio je fudbal. Pred očima Žozea Murinja, naši momci upisali su i drugu pobedu u ovom novom takmičenju.

Selektor Krstajića je Sergeja ostavio na klupi, iznenadio je sa Gacinovićem, dok je na drugom krilu igrao Živković. Utakmica nije imala veliki ritam u prvih 45 minuta. Domaći nisu ni zapretili, a iz prve prave akcija, Srbija je povela.

Rodić je pao u kaznenom prostoru, srušio ga je drugi iz kluba Filip Stojković, a sudija Roki pokazao je na belu tačku. Mitrović je u 18. minutu bio precizan sa penala za prednost našeg tima.

Da je Tadić bio prisebniji, na semaforu bi stajalo 2:0. Posle odlične akcije, nije uspeo da sa svega nekoliko metara ubaci loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Crna Gora je bila mnogo bolja. Domaći su napadali, ali nisu uspeli da izjednače. Dmitrović je bio solidan, a Milenković je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Treba dodati i podatak da je selektor rivala Ljubiša Tumbaković isključen zbog prigovora.

Pobedu Srbije zaokužio je Mitrović! Posle sjajne akcije naše selekcije, naš napadač zatresao je mrežu za 2:0 i trijumf našeg tima.

Srbija je bez Matića, Kolarova i Ljajića stigla do pobede u utakmici koja je sve samo ne obična. Na ovako nešto čekalo se 12 godina, a Podgorica nije lagan gostujući teren. Upisana su nova tri boda, sledi meč sa Rumunima koji je na programu u nedelju (15.00).

Drugo poluvreme: Velika pobeda Srbije!

90+6. minut - KRAJ! Srbija je slavila!

90. minut - Mitrović izlazi u igru je Radonjić.

89. minut - Pokušao je Jovetić iz slobodnjaka ali nije pogodio metu.

81. minut - GOOOOOLLLLLL - Kakva akcija Srbije! Mitrović je postigao još jedan gol - 2:0!

79. minut - Izlazi Gaćinović, Sergej je na terenu.

78. minut - Ljubiša Tumbaković je isključen zbog prigovora!

72. minut - Na terenu je Jovičić, izlazi Lukić.

71. minut - Jovetić je šutirao, Dmitrović je još jednom dobro odbranio.

67. minut - "Orlovi" mnogo greše, Crna Gora sve više napada.

55. minut - Kakva šansa za Srbiju... Mitrović se borio, lopta je stigla do Tadića, a naš kapiten je opet promašio sa svega nekoliko metara.

53. minut - Bećiraj je tukao, Dmitrović je imao mnogo sreće.

52. minut - Mijat Gaćinović se žali na povredu, propala mu je noga i ostao je da leži. Ipak, uspeo je da se vrati na teren.

47. minut - Marušić je šutirao sa distance, ali nije bilo opasnosti.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

- Izmena u Crnoj Gori, Stojković je izašao, na terenu je Janković.

Prvo poluvreme: Mitar sa penala

45. minut - Prvo poluvreme je završeno!

38. minut - Prve čarke na meču, Marušić je bio u klinču sa našim igračima.

31. minut - Velika šansa za Srbiju! Posle sjajne akcije lopta je došla do Tadića, a on sa svega nekoliko metara nije pogodio metu.

27. minut - I posle gola, utakmica je nastavljena u mirnom tempu, sa mnogo grešaka sa obe strane.

18. minut - GOOOOOOLLLLL  - "Orlovi" vode, Mitrović je siguran sa bele tačke!

18. minut - PENAL ZA SRBIJU! Stojković je oborio Rodića!

15. minut - Marušić je ubacio, ali je Dmitrović lako došao do lopte.

10. minut  - Obe ekipe su lagano ušle u meč.

7. minut - Šta se dešava sa loptama? Sudija Roki mora da menja već treću loptu jer nisu dobro napumpane.

3. minut - Marušić je faulirao Gaćinovića, a igrači rivala su odmah skočili na sudiju Rokija.

1. minut - Meč je počeo!

RepublikaFoto: ST/ D.OSTOJIĆ