ENGLEZI IZBACILI MAŽIĆA SA SP: Hrvatska na Francusku u finalu Mundijala

11.07.2018

17:16 >> 20:37

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Rusiji. Ovo znači da najbolji srpski sudija Milorad Mažić neće suditi finale Mundijala.

Mandžukić je doneo pobedu Hrvatima

Hrvatska je posle produžetaka pobedila Englesku 2:1. Meč je u regularnom delu završen bez pobednika, 1:1.

Hrvatska će u nedelju u finalu Mundijala igrati protiv Francuske, koja je bila bolja od Belgije 1:0.
Engleska i Belgija će u subotu igrati za treće mesto na SP.

Engleska je povela golom Tripijea u petom minutu, a izjednačio je Perišić u 68. minutu. Pobedu Hrvatima doneo je Mandžukić u 109. minutu.

Hrvatska je ovim trijumfom napravila najveći uspeh u istoriji fudbala u ovoj zemlji.

Engleska je dobro počela meč i povela već u petom minutu golom Tripijea iz slobodnog udarca. Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su imale prilike. Najbolju šansu za Englesku imao je Lingard u 36. minutu Na drugoj strani, priliku da donese izjednačenje Hrvatskoj nije iskoristio Rebić.

Hrvatska je zaigrala angažovanije u 68. minutu golom Perišića. Vrsaljko je centrirao s desne strane, a Perišić se najbolje snašao u kaznenom prostoru i poslao loptu iza leđa Pikforda. On je igrao đonom, a utisak je da je sudija Čunejt Čakir oštetio Engleze.

Hrvatska je mogla do potpunog preokreta u 72. minutu, ponovo je u dobroj prilici bio Perišić, ali je ovog puta pogodio desnu stativu. U 82. minutu u šansi je bio i Mario Mandžukić, ali je Pikford odbranio.

Rezultat se, ipak, nije menjao do kraja regularnih 90 minuta, pa je meč otišao u produžetke.

Englezi su delovali bolje u prvom produžetku, bili su agresivniji, a najbolju šansu propustio je Džon Stouns. Šutirao je glavom posle kornera, ali je Vrsaljko sprečio da lopta uđe u gol. Međutim, Mandžukić je u 109. minutu pogodio za 2:1!

TOK MEČA:

120+5. minut - Kraj meča. Hrvatska je u finalu SP!

120. minut - Igraće se još četiri minuta.

117. minut - Sudija Čakir je ponovo oštetio Engleze. Lovren je izbacio loptu u korner, ali je Čakir pokazao da se radi o tajm-autu.

110. minut - Engleska kreće u napad. Engleska mora da postigne najmanje još jedan gol ako želi da uđe u produžetke.

109. minut - Hrvatska vodi golom Mandžukića!

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105+3. minut - Kraj prvog produžetka. I dalje nema promene rezultata. 1:1 na Lužnjikiju. Kakva odbrana Pikforda u poslednjim sekundama prvog produžetka.

99. minut - Kakva šansa za Englesku. Stouns je šutirao, a Vrsaljko je gol linije izbacio loptu u polje.

96. minut - Oba tima kao da jedva čekaju da dođe do penala.

91. minut - Počeo je prvi produžetak. Izmena u selekciji Engleske. Rouz menja Janga.

90+3. minut - Kraj regularnog dela meča. Slede produžeci.

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta.

83. minut - Nova šansa za Hrvatsku. Modrić i Perišić umalo da zbune Pikforda, uzmu mu loptu i potpuno preokrenu rezultat u svoju korist.

78. minut - Engleska se konačno otvorila. Prvo je zapretio Kejn, a potom i Henderson.

76. minut - Hrvatska ima inicijativu posle izjednačenja. Selektor Engleske uvodi Rašforda umesto Sterlinga.

71. minut - Velika šansa za Hrvatsku. Perišić pogađa stativu. Lopta se odbija do Rebića, a Pikford je siguran na golu.

68. minut: Perišić donosi Hrvatima izjednačenje. Samo ovde je sudija Čakir morao da sudi opasnu igru jer je Perišić đonom postigao gol.

65. minut - Dobra šansa za Hrvatsku. Volker je zaustavio udarac Rebića. Lopta se potom odbila do Rebića, koji je pao u šesnaestercu Engleske. VAR je pokazao da nema penala.

62. minut - U Moskvi je trenutno 21 stepen. I dalje nema promene rezultata.

56. minut - Dobar napad Engleza, ali na kraju Lovren otklanja opasnost ispred gola Hrvatske.

53. minut - Hrvatska ima više od igre na startu drugog poluvremena. Sudija Čakir pokazuje žuti Volkeru.

48. minut - Žuti karton za Rebića!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena! Engleska vodi 1:0!

39. minut - Engleska se dobro brani i preti iz kontranapada. Zvižduci sa tribina Domagoji Vidi.

32. minut - Rebić šutira sa oko 10 metara, a na golu Engleza je siguran Pikford. Ovo je bio najopasniji napad hrvatskog tima.

30. minut - Kakva šansa za Harija Kejna! Neverovatan promašaj igrača Totenhema, ali je pomoćni sudija pokazao da se radi o ofsajdu.

25. minut - Dobar kontranapad Engleza, ali u poslednjem trenutku interveniše odbrana Hrvatske.

19. minut - Perišić sa oko 20 metara šutira pored gola!

15. minut - Nova šansa za Englesku. Megvajer posle kornera šutira pored gola.

13. minut - Engleze bodri i legendarni Mik Džeger.

11. minut - Engleska i posle vođstva ima više od igre.

5. minut - GOLLLL!!! Engleska vodi 1:0! Tripije pogađa iz slobodnog udarca! Kakva golčina engleskog fudbalera!

1. minut - Utakmica je počela!

19.45 - Još 15 minuta do početka utakmice.

19.31 - Navijači su hit na stadionu u Moskvi.