Kutinjo i Nejmar doneli pobedu Brazilu!

22.06.2018

11:29 >> 13:54

Fudbaleri Brazila pobedili su selekciju Kostarike 2:0 (0:0) u meču drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Detalj sa utakmice Brazil - Kostarika

Do prvog trijumfa na Svetskom prvenstvu petrostruki prvaci sveta došli su u pogocima Felipe Kutinja u 91. i Nejmara da Silve u 98. minutu.

"Karioke" su se tokom celog susreta mučile. Kostarika je odigrala tvrdu utakmicu, a Brazilci su imali nekoliko šansi ipak, lopta kao da nije htela u gol.

Ipak, Brazil se na vreme probudio i uspeo je da dođe do važne pobede.

TOK MEČA:

II poluvreme

99. minut - Kraj utakmice!

97. minut - GOLLL!! Nejmar postiže drugi gol na utakmici.

91. minut - GOLLLL!!! Kutinjo dovodi Brazil u vođstvo.

88. minut - Kostarika i dalje odoleva Brazilcima!

78. minut - Kujpers pokazuje na penal za Brazil. Nejmar je krenuo da pada i pre nego što ga je Duarte povukao i sudija je pokazao na belu tačku. Međutim, on je gledao VAR tehnologiju i odlučio je da promeni odluku.

72. minut - Odlično je preseao napad Nejmar i povukao do 16 metara odakle je šutirao i umalo pogodio gol. Kostarika je imala mnogo sreće.

68. minut - Kostarikanci su bili u izglednoj situaciji pred golom Brazila, ali su na kraju bili u ofsajdu.

58. minut - Kutinjo šutira, ali ponovo golman Kostarike interveniše

55. minut - Nova šansa za Brazil. Nejmar ponovo šutira, ali je Navas siguran

50. minut - Pogodio je Žezus prečku posle udarca glavom, a potom je šut Kutinja odbranjen kada je sa gol linije loptu skinuo Gamboa. Golman Kostarike je u velikim problemima u ovim trenucima.

48. minut - Nejmar je na petercu sačekao centaršut ali je loše zahvatio loptu koju je pokupio Navas i onda je golman Kostarike i fauliran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Nema golova.

41. minut - Marselo je imao šansu, ali je njegov udarac zaustavio Navas.

26. minut - Marselo šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta dolazi do Gabrijela Žezusa, ovaj zakucava loptu u mrežu ali je bio metar u ofsajdu.

20. minut - Brazilci provociraju Mesija.

13. minut - Gamboa je odlično prodro po desnom boku, sjajno vratio loptu otprilike do razdaljine penala odakle je iz drugog plana utrčao Borhes i iz prve šutirao po zemlji. Odlična šansa, ali i loša realizacija Kostarike koja je imala najbolju priliku za gol do sada.

1. minut - Utakmica je počela

13:45 - Veselo je na stadionu u Sankt Peterburgu

13:30 - Nejmar će biti u sastavu Brazila

Brazil je u prvom kolu igrao 1:1 sa Švajcarskom, dok je Kostarika poražena od Srbije (0:1).