(VIDEO) MITAR I JOKAN IDU NA VEMBLI: Fulam na korak od Premijer lige!

20:55

Fudbaleri Fulama plasirali su se u finale plej-ofa za plasman u Premijer ligu.

RepublikaFoto: twitter.com/FulhamFC
Mitrović je propustio nekoliko šansi na meču sa Derbijem

Fulam je večeras u Londonu na svom terenu pobedio Derbi Kaunti 2:0 u revanš meču polufinala plej-ofa.

Golove za Fulam, koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Slaviša Jokanović, postigli su Sesenjon u 47. i Odoi u 66. minutu.

Ovo je prvi put posle četiri pokušaja da je Fulam uspeo da prođe polufinale plej-ofa posle sedam uzastopnih poraza.

Fulam je u prvom meču poražen 1:0, ali je u revanšu slavio sa 2:0 i izborio duel na Vembliju za plasman u Premijer ligu.

Londonski tim je došao do šanse da se vrati u elitu u kojoj nije bio od sezone 2013/14.

Londonski tim je u revanšu pokazao da je kvalitetniji od Derbija, ali je posle nekoliko velikih šansi Aleksandra Mitrovića do vođstva stigao tek početkom drugog poluvremena. U strelce se upisao Rajan Sesenjon na asistenciju Mitrovića.

Fulam je nastavio sa napadima, a konačan rezultat postavio je Denis Odoi u 66. minutu.

Fulam će u finalu plej-ofa za plasman u Premijer ligu igrati sa boljim iz duela između Aston Vile i Midlsbroa. Vila je u prvom meču slavila sa 1:0.

Finale će biti odigrano 26. maja na Vembliju.

Po završetku meča u Londonu usledilo je veliko slavlje.