Milioneri rezervišu kartu za Ligu šampiona

29.04.2018

18:42

Fudbaleri Borusije Dortmund došli su na korak od plasmana u Ligu šampiona sledeće sezone, pošto su u 32. kolu Bundeslige remizirali sa Verderom u Bremenu - 1:1.

Fudbaleri Borusije Dortmund

Dortmund je sada na trećem mestu tabele sa četiri boda više od petoplasiranog Leverkuzena. Četiri prve ekipe iz nemačkog prvenstva idu u Ligu šampiona sledeće jeseni.

Gosti su poveli u Bremenu u 19. minutu golom Marka Rojsa, dok je bod domaćinu doneo Tomas Dilejni u 45. minutu.

Ekipa Majnca je deklasirala Red Bul Lajpcig sa 3:0 i gotovo sigurno izbegla ispadanje, pošto ima pet bodova više od Hamburga, koji je na pretposlednjem mestu, a tri više od Volfsburga, koji je na poziciji koja vodi u baraž.

S druge strane, Lajpcig može da zaboravi na novi plasman u Ligu šampiona.

Golove za Majnc postigli su De Blasis iz penala u 29, Maksim u 85. i Baku u 90. minutu.