PARTIZANOVA OSVETA ZA KUP: Tošić poslao Lalatovića na brijanje, Stojković se povredio

22.04.2018

16:10 >> 18:54

Fudbaleri Partizana su u 32. kolu Superlige bili bolji od ekipe Čukaričkog na svom terenu - 2:1 (1:0).

Aktuelni šampion Srbije se kako-tako revanširao za bolan poraz u Kupu. Miroslav Đukić je promešao karte, izvršio je četiri promene u odnosu na prethodni meč u kojem se njegov tim propisno obrukao. Na terenu su bili Antonov, Ivanović, Mitrović i Jevtović.

Tim iz Humske je od prvog minuta delovao agresivnije. Kao da su uspeli da se probude posle šamara koji su dobili u Kupu.

U 18. minutu Partizan je poveo. Drinčić je kiksnuo, okliznuo se iskusni vezista i izgubio loptu na sredini terena. Sevnula je kontra, Ožegović je pronašao Tošića, a povremeni reprezentativac Srbije je odlično šutirao za 1:0.

Nastavio je Partizan agresivno, a da je Ivanović bio malo spretniji, prednost tima iz Humske bila bi veća na poluvremenu.

Već u 46. minutu Čukarički je izjeadnačio. Zdjelar je kardinalno pogrešio, a Belaković nije imao većih problema da savlada Stojkovića.

Partizan je napadao, stezao se obruč oko gola gostiju, a u 72. minutu crno-beli su ostali bez golmana Stojkovića. Posle sudara sa Jevtovićem, iskusni čuvar mreže morao je da napusti igru usled povrede kolena. U 81. minutu posle dobre akcije Tošić je uspeo da pogodi gol za 2:1 i trijumf Partizana.

Pre utakmice trener Čukaričkog Nenad Lalatović rekao je da se nikada ne brije kada njegov tim ne gubi mečeve. Kako je doživeo neuspeh u Humskoj, jasno je da će iskusni stručnjak morati na brijanje.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme: Tošić doneo pobedu Partizanu

90. minut - Utakmica je završena!

88. minut - Ivanović je još jednom šutirao, ali je golman Čukaričkog bio na mestu.

81. minut - GOL! Tošić je posle dobre akcije stigao do drugog gola!

80. minut - Pantić je uposlio Antonova, ali levi bek nije uspeo da pogodi metu.

74. minut - Stojković je izašao iz igre, na golu je Jovičić.

72. minut - Stojković je odbranio veliku šansu, ali je dobio jak udarac u koleno i ostao je da leži.

69. minut - Ožegović izlazi u igri je Tavamba.

67. minut - Zakuvalo se na terenu, sve je veća borba, a sevaju varnice među igračima.

65. minut - Pokušao je Drinčić iz prekida, a umesto Zdjelara u igru je ušao Saša Ilić.

56. minut - Tošić je "promešao" Bogosavca, uposlio je Pantića, vezista je napravio nekoliko koraka, ali onda šutirao pored gola.

52. minut - Ivanović je sjajno prošao, poslao je loptu ka Ožegoviću, ali je njegov pokušaj uspeo da osujeti Nikola Drinčić.

50. minut - Tošić je izveo prekid, ali nije bilo opasnosti po Belića.

46. minut - GOL! Čukarički se vratio u meč! Posle velike greške Zdjelara Belaković je pogodio za 1:1.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme: Tošić pogodio

45. minut - Prvo poluvreme je završeno - 1:0.

45. minut - Čuka je imala veliku šansu! Stojković nije uspeo da uhvati loptu, a Docić je promašio celu "bubamaru" pred praznim golom.

42. minut - Ožegović je bio sebičan, dobra šansa nije iskorišćena.

40. minut - Čukarički je pretio, Drinčić je centrirao, a štoper Partizana Mitrović je loše zahvatio loptu, i bio je blizu da pogodi svoju mrežu.

36. minut - Opao je tempo igre, i jedini i drugi mnogo greše.

29. minut - Velika šansa za Partizan! Antonov je uposlio Ivanovića, ovaj se okrenuo, šutirao, ali je Belić sjajno odbranio.

27. minut - Tošić je prošao po strani, uposlio je Ožegovića, ali napadač Partizana je očajno šutirao.

23. minut - Domaći su posle gola nastavili sa dobrom igrom. Dosta agresivnije su izgledali izabranici Miroslava Đukića.

18. minut - GOL - Partizan vodi! Drinčić je poklonio loptu crno-belima, a Zoran Tošić je posle dodavanja Ožegovića uspeo da zatrese mrežu - 1:0.

17. minut - Ivanović je šutirao, ali je Belić bio na mestu.

12. minut - Zoran Tošić se namestio, tukao je sa distance, ali je lopta otišla preko gola gostiju.

8. minut - Pao je Ožegović u kaznenom prostoru Čuke, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

7. minut - Prvi je pretio Čukarički. Posle dobre akcije, Mudrinski je šutirao, ali je njegov pokušaj uspeo da izblokira Jevtović.

5. minut - Početak duela protekao je u ispitivanju snaga. Igralo se na sredini terena bez većih uzbuđenja.

1. minut - Utakmica je počela!

- Igrači Partizana su dočekani aplauzima navijača i pored loših rezultata.

18.45 - Na klupi Partizana su: Jovičić, Urošević, Vakulko, Ilić, Janković, Đerlek, Tavamba.

18.32 - Evo i tima za koji se odlučio Lalatović:

Belić - Bogosavac, Stevanović, Đurić, Veličković - Docić, Drinčić - Ovusu, Bojić, Belaković - Mudrinski

18.31 - Trener Partizana Miroslav Đukić rešio je da promeša karte:

Stojković - N. R. Miletić, Mitrović, Marković, Antonov - Pantić, Zdjelar, Jevtović, Tošić - Ivanović, Ožegović.

18.30 - Tim iz Humske je na popravnom... Posle teškog poraza u Kupu Srbije (4:2), Partizan ima šansu da se revanšira istom rivalu i pokaže da je taj meč bio samo slab dan.