Pet pogodaka i pobeda Spala u gostima

25.02.2018

14:56

Fudbaleri Spala slavili su u gostima protiv Krotonea 3:2 (1:0) u meču 26. kola italijanske Serije A.

RepublikaFoto: instagram.com/spalferrara
Fudbaleri Spala

Spal je na startu duela u Krotoneu bio konkretniji, a vođstvo gostima doneo je Mirko Antenući u 37. minutu.

I u nastavku je viđena velika borba i mnogo šansi na obe strane, a izjednačujući gol za Krotone postigao je hrvatski fudbaler Ante Budimir u 49. minutu.

Ipak, samo dva minuta kasnije Spal je stigao do novog vođstva preko Hrvata Lorenca Simića, koji je uspeo da matira golmana domaćih Kordaza.

Na 3:1 povisio je Palosči, koji je u 60. minutu, dok je konačnih 3:2 postavio strelac prvog gola za Krotone Ante Budimir, koji je u 86. minutu bio precizan posle asistencije Faraonija.

Slovenački fudbaler Jasmin Kurtić odigrao je svih 90 minuta za Spal, dok sa druge strane bosanskohercegovački internacionalac Danijel Pavlović nije ulazio u igru za Krotone.

Spal je i pored trijumfa u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 20 bodova.

Krotone je sa bodom više na 17. poziciji.