Čelsi ubedljiv protiv Brajtona!

20.01.2018

14:39

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Brajtona rezultatom 4:0 (2:0) u prvom meču 24. kola Premijer lige.

Fudbaleri Čelsija

Eden Azar je postigao dva pogotka, dok su Vilijan i Mozes pogodili po jednom.

Konteovi izabranici su praktično posle samo pet minuta rešili pitanje pobednika.

Najpre je Azar načeo mrežu Rajana u trećem, a potom je u šestom minutu usledila čarobna akcija kod drugog pogotka.

Sve je počelo od Kantea koji je oduzeo loptu na sredini terena i prosledio do Vilijana, usledio je niz duplih pasova sa Azarom i Bačuaijem i potom bomba Brazilca sa 18 metara.

Vilijan

Ipak, do kraja prvog poluvremena, Brajton je bio izuzetno opasan rival, a ruku na srce glavni sudija Mos ih je oštetio za dva jedanaesterca. Najpre je Kabaljero oborio protivničkog rivala, a potom je nekoliko minuta kasnije i Bakajoko nesmotreno sapleo Shelota. Domaći su protestvovali, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

U drugom poluvremenu Brajton je imao još dve ogromne prilike, Proper je u 51. minutu pogodio glavom stativu, a potom je desetak minuta kasnije Kabaljero skinuo idarac Shelota u situaciji jedan na jedan.
Detalj sa utakmice

Kazna je usledila u 77. minutu, Azar se bukvalno prošetao do šesnaesterca i lagano pogodio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Viktor Mozes posle asistencije Musone, pa je Čelsi ostao treći na tabeli sa 50 bodova, a Brajton 16. sa 23.