(VIDEO) Roma lako protiv SPAL-a

01.12.2017

19:39 >> 19:40

Fudbaleri Rome bez većih problema slavili su u 14. kolu na domaćem terenu protiv SPAL-a rezultatom 3:1.

Roma sa pola gasa srušila SPAL

"Vučici” je posao bio olakšan posle isključenja Felipea već u devetom minutu susreta na "Olimpiku". Defanzivac gostiju je kao poslednji igrač odbrane srušio Edina Džeka, pa mu je arbitar nakon pregledanog snimka pokazao put ka svlačionici.

Deset minuta kasnije Roma je povela, a u strelce se upisao upravo Džeko. Kevin Strotman je u 32. minutu duplirao prednost, a na 3:0 početkom nastavka je povisio Lorenco Pelegrini.

SPAL je preko Federika Vivijanija ublažio poraz. Zanimljiva situacija se odigrala u tom 55. minutu. On je najpre pogodio iz penala, posle čega je sudija odlučio da ponovi izvođenje kaznenog udarce.

Vivijani se opredelio za "panjenku", lopta se od prečke odbila u polje, ali je fudbaler gostiju natrčao na nju i zakucao je u mrežu za konačnih 3:1.

Roma se sada izjednačila sa Juventusom na trećoj poziciji sa 34 boda, dok je SPAL ostao u zoni ispadanja sa 10 bodova.