ENGLESKA U FINALU! Danska pala u produžecima!

07.07.2021

19:34 >> 21:44

Finalisti Evropskog prvenstva u fudbalu su Engleska i Italija.

Slavlje posle gola Kejna

Englezi su na krcatom Vembliju posle preokreta i produžetaka došlo do velikog finala - Danska je savladana 2:1!

Presudni gol je postigao Hari Kejn u 105. minutu popravkom odbranjenog penala.

Danci su stigli do vođstva fenomenalnim pogotkom Mikela Damsgarda u 30. minutu. Englezi ubrzo izjednačuju u 38. minutu, Saka je s desne strane ubacio preciznu loptu pred sam gol Šmajhela ka Sterlingu, napadača Engleske je do upisivanja novogo gola sprečio Kjer koji je uklizavanjem poslao loptu u svoju mrežu.

Posle 90. minuta nije bilo pobednika, a Danska je delovala iscrpljeno i ostala je bez nosilaca u samom finišu.

Presudan momenat na meču bilo je saplitanje Sterlinga od strane Melea u 105. minutu, sudija je pokazao na belu tačku, a i VAR je to potvrdio. Kejn je zatresao mrežu posle odbrane Kaspera Šmajhela, a Vembli je eksplodirao!

- 120. minut - Sterling posle solo prodora ne supeva da pogodi mrežu, Šmajhel brani bliži ugao stative.

- Griliš je ušao sa klupe, sada izlazi. Na terenu Kenan Tripije.

Kreće drugo poluvreme!

- 105. minut - GOOOOOOOL! Hari Kejn! Šmajhel brani penal, ali se lopta odbija pravo Kejnu pred noge!

- 104. minut -Mele je ispružio nogu ispred Sterlinga, napadač Engleske pada, sudija pokazuje na belu tačku - VAR potvrđuje!

- 96. minut - Foden i Henderson umesto Maunta i Rajsa.

- 95. minut - Odličan šut Kejna, velika prilika za Englesku, ali je Šmajhel neumoljiv!

1. produžetak

Kraj regularnog dela.

- 90+5 - Engleska nadire u sudijskoj nadokandi, ali nema gola. Sigurno će se ići na produžetke.

- 88. minut - Dilejni je iscrpljen, izlazi iz igre, ulazi Matjas Jensen.

- 75. minut - Engleska bez penala! Prekršaj nad Kejnom u šesnaestercu, sudija pod pritiskom, VAR kaže da nije penal.

- 73. minut - Nezgodan centar šut Maunta, efe je slao netzgodnu loptu u gol, ali Šmajhel koncentrisan, prebacuje loptu preko prečke.

- 69. minut - Odgovara Sautgejt - Griliš umesto Sake.

- 65. minut - Izmene kod Danaca - Polsen menja strelca za sada jedinog gola za Dansku, Mikela Damsgarda. Dolberga menja Nordagd, a Vas umesto Striger Larsena.

- 56. minut - Opasan udarac glavom Maunta, Šmajhel brani!

- 52. minut - Odličan šut po zemlji Dolberga i sjajna odbrana Pikforda.

- 50. minut - Faul u napadu Megvajera u vazdušnom duelu, žuti karton zbog previsoko podignutog lakta. Kjer na travi, dok se oporavi od udarca.

- 2. poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

- 38. minut - GOOOOOOOOOL! Englezi izjednačuju, autogol Kjera! Saka je s desne strane ubacio preciznu loptu pred sam gol Šmajhela ka Sterlingu, napadača Engleske je do upisivanja novogo gola sprečio Kjer koji je uklizavanjem poslao loptu u svoju mrežu.

- 30. minut -  GOOOOOOOOOL! Danska vodi! Damsgordova bomba iz slobodnjaka!

- 25. minut - Damsgord pokušava sa 18 metara, daleko od gola.

13. minut - Sterling je u situaciji jedan na jedan u na levoj strani kaznenog prostora šutirao desnom nogom, pravo u Šmajhela, preslabo.

- 6. minut - Englezi prete, stežu obruč oko gola Danaca, fale samo opasni šutevi.

Utakmica je počela!

Sastavi:

Danska

Engleska

Večeras nas čeka sigurno izuzetno zanimljiv meč.

Englezi su jedini preostali iz najužeg kruga favorita za titulu, opravdavši svoj opštepoznati kvalitet i snagu. "Vembli" prepun navijača koji osećaju da je sada istorijska prilika da se domognu trofeja velikog trofeja posle skoro pola veka. Da li će supertalentovani tim izdržati pritisak i odoleti izazovu?

Danska ulazi kao autsajder po imenima, ali po stiglu igre je među timovima koji su najviše impresionirali.

Sve što se desilo sa Kristijanom Eriksenom omelo je Dance da sigurnije završe grupnu fazu. Ipak, u nokaut fazi su pokazali koliko su uigrani do perfekcije. Da li će se ponoviti istorijska 1992. godina?