KRAJ ZA ČEHE: Danska je u polufinalu Evropskog prvenstva

03.07.2021

15:15 >> 17:57

Danci su treći polufinalisti kontinentalnog šampionata.

Danci slave gol

Fudbalska reprezentacija Danske je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva savladala Češku rezultatom 2:1.

Danci su poveli već u petom minutu preko Tomasa Dilejnija koji je posle kornera zatresao mrežu Češke. Međutim, Česi će biti vrlo besni, pošto se na snimku vidi da je Danskoj poklonjen udarac iz ugla.

U završnici prvog poluvremena je Kasper Dolberg duplirao prednost Danske, sjajnom reakcijom na fenomenalan centaršut Melea.

Gol nade za Češku je postigao Patrik Šik na samom startu drugog poluvremena, ali posle toga Česi nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Danska će se za finale boriti sa pobednikom meča u kom se sastaju Engleska i Ukrajina.

ČEŠKA - DANSKA 1:2 (0:2)

/Šik 49 - Dilejni 5, Dolberg 42/

STADION: Olimpijski stadion u Bakuu (Azerbejdžan)

SUDIJA: Bjorn Kujpers (Holandija)

ČEŠKA: Vaclik - Coufal, Čelustka (od 64. Brabec), Kalas, Boržil - Holeš (od 46. Jankto), Souček - Masopust (od 46. Krmenčik), Barak, Ševčik (od 79. Darida) - Šik (od 79. Vidra).

DANSKA: Šmajhel - Kristensen (od 81. Andersen), Kjer, Vestergard - Striger (od 71. Vas), Hejbjerg, Dilejni (od 81. Jensen), Mele - Brajtvajt, Dolberg (od 60. Poulsen), Damsgard (od 60. Norgard).

Tok meča

Kraj! Danska je u polufinalu Evropskog prvenstva!

90+5. minut - Barak je uhvatio volej sa distance, a lopta je prošla nedaleko od stative Šmajhelovog gola.

90+3. minut - Krmenčik je šutirao iz okreta, ali lopta odlazi nebu pod oblake.

90. minut - Igraće se još šest minuta.

86. minut - Kalas dobija žuti karton zbog oštrog starta.

84. minut - Krmenčik dobija žuti karton zbog prigovora, pošto Kujpers nije svirao faul za Čehe.

82. minut - Mele je sa leve strane, sa ivice petarca, šutirao, ali je Vaclik sjajno reagovao i Danci su dobili samo korner.

81. minut - Jensen i Andersen dobijaju šansu u ekipi Danske umesto Dilejnija i Kristensena.

79. minut - Vidra i Darida menjaju Šika, odnosno Ševčika.

78. minut - Maestralna odbrana Vaclika nakon šuta Poulsena.

72. minut - Jankto je šutirao, ali je Kjer bio odlično postavljen i izbio je loptu u korner.

71. minut - Vas je zamenio Strigera.

69. minut - Dobra kontra Danaca, ali je Poulsen slabo šutirao na njenom kraju.

64. minut - Brabec menja Čelustku, dok Souček utakmicu nastavlja sa zavijenom glavom posle jednog duela.

62. minut - Poulsen je bio u gol šansi, ali ga je Souček izblokirao.

60. minut - Norgard i Poulsen menjaju Damsgarda i Dolberga.

56. minut - Opasan napad Danske, ali je Coufal intervenisao i izbacio loptu u korner.

49. minut - GOOOOOL! Česi smanjuju na 2:1! Patrik Šik trese mrežu Danaca nakon centaršuta Coufala.

48. minut - Pokušao je Šik makazicama da ugrozi Šmajhela, ali je golman Lestera uz pomoć Kjera koji je bio u bloku zaustavio taj šut.

47. minut - Šmajhel briljira na startu drugog dela. Zaustavio je opasne pokušaje Krmenčika i Baraka.

46. minut - Počinje drugo poluvreme. Česi su napravili dve izmene, Krmenčik i Jankto su zamenili Masopusta i Holeša.

Poluvreme! Danska ima veliku prednost, a Česi će morati znatno bolje da zaigraju kako bi imali šanse da se domognu polufinala.

45+1. minut - Lekari ukazuju pomoć Meleu, ali ovo ne izgleda dobro.

42. minut - GOOOOOL! Danci vode 2:0! Kasper Dolberg je strelac. Centarfor Danske je mrežu zatresao posle fenomenalnog centaršuta Melea.

38. minut - Damsgard je ušao u šesnaesterac Češke sa desnet strane, ali je šutirao pravo u Vaclika.

35. minut - Holeš je šutirao iz poluvoleja, ali pravo u Šmajhela.

34. minut - Opasan napad Danaca, ali je Vaclik za delić sekunde bio brži od Strigera i stigao je do lopte.

27. minut - Brajtvajt je poslao bombu ka golu Češke, ali je lopta prohujala pored okvira.

22. minut - Holeš je šutirao iskosa iz peterca, ali je Kasper Šmajhel dobro intervenisao.

14. minut - Pokušao je Ševčik, ali visoko preko gola.

13. minut - Damsgard je već savladao golmana Češke, ali lopta nije imala snagu da pređe gol liniju.

12. minut - Šutirao je Šik iz dobre pozicije, ali pored gola.

5. minut - GOOOOOL! Danska vodi 1:0! Tomas Dilejni trese mrežu Češke. Vezista Borusije Dortmund je postigao gol glavom posle kornera.

1. minut - Odmah kratak prekid zbog toga što je Mele posle vazdušnog duela ostao na travi.