(VIDEO) NOĆ ZA ISTORIJU: Mesi MAJSTORSKOM partijom oborio rekord Argentine, Kavani sa bele tačke prekratio urugvajske muke!

29.06.2021

07:30

Završena je grupna faza Kopa Amerike.

Leo Mesi proslavlja jedan od pogodaka protiv Bolivije

Fudbaleri Argentine potvrdili su prvo mesto u grupi pobedom nad Bolivijom rezultatom 4:1.

Dominantnu partiju odigrao je najbolji fudbaler Gaučosa Leo Mesi koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju, a onda napustio teren u 64. minutu kako bi se odmorio pred početak nokaut faze takmičenja.

Protekla noć bila je istorijska za Mesija pošto je postao rekorder po broju nastupa za Argentinu sa 148 odigranih mečeva, a pretekao je nekadašnjeg saigrača Havijera Maskerana.

Mesi je najpre u šestom minutu maestralno asistirao Gomezu za 1:0, a do poluvremena je pogodio iz penala u 33. i sjajnim lobom na pas Aguera povisio na 3:0.

Savedra je na isteku časa igre postigao počasni pogodak za Boliviju, a u 65. minutu Lautaro Martinez je postavio konačnih 4:1.

U drugom meču ove grupe Urugvaj je savladao Paragvaj sa minimalnih 1:0.

Jedini gol postigao je napadač Mančester junajteda Edinson Kavani sa bele tačke u 21. minutu utakmice.

Ovim rezultatima dobili smo i sve parove četvrtfinala, ali što je možda i najvažnije i kostur do finala iz snova - Brazil - Argentina.