DRAMA U BUKUREŠTU: Švajcarska posle penala u četvrtfinalu! Mbape TRAGIČAR

28.06.2021

18:25 >> 22:04

Švajcarci prošli u četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Švajcarci slave

Švajcarska je u Bukureštu napravila veliki podvig pošto je u osmini finala Evropskog prvenstva uspela da eliminiše aktuelnog prvaka sveta, reprezentaciju Francuske, boljim izvođenjem penala (5:4).

Regularan tok meča, kao i produžeci, okončani su sa 3:3, a ključni jedanaesterac promašio je Kilijan Mbape, u petoj seriji.

Meč je bio izuzetno uzbudljiv, pun preokreta. Dramu u prestonici Rumunije najavio je Seferović, golom u 15. minutu, a u drugom poluvremenu Benzema je sa dva ekspresna pogotka (57, 59) doneo prednost "trikolorima". Kada je Pogba postigao spektakularan gol u 75. minutu, čime je povisio na 3:1, svi su mislili da je pitanje četvrtfinaliste odlučeno, ali su Seferović u 81, te Gavranović u 90. Švajcarskoj ipak doneli šansu da se, kroz dodatnih 30 minuta igre, plasira dalje.

Upravo to se i dogodilo, ali nakon penal ruleta. Izabranici selektora Vladimira Petkovića bili su perfektni "sa kreča". Redom su pogađali Gavranović, Šer, Akanđi, Vargas i Mehmedi. Sa druge strane, precizni su bili Pogba, Žiru, Tiram i Kimpembe, ali ne i Mbape, pa su Francuzi doživeli ranu eliminaciju sa kontinentalnog prvenstva.

Švajcarska će se u četvrtfinalu šampionata sastati sa selekcijom Španije, koja je u ponedeljak nadigrala Hrvatsku, posle produžetaka.

Tok meča iz Bukurešta mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

FRANCUSKA - ŠVAJCARSKA 3:3 (0:1), penalima 4:5

/Benzema 57, 59, Pogba 75 - Seferović 15, 81, Gavranović 90/

STADION: Nacionalna arena (Bukurešt)

SUDIJA: Fernando Andres Rapalini (Argentina)

FRANCUSKA: Ljoris - Pavar, Varan, Lengle (od 46. Koman) (od 111. Tiram), Kimpembe - Kante, Rabio, Pogba - Grizman (od 88. Sisoko) - Mbape, Benzema (od 94. Žiru). SELEKTOR: Didije Dešan.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Elvedi, Akanđi, Rodrigez (od 87. Mehmedi) - Vidmer (od 73. Mbabu), Frojler, Džaka, Cuber (od 79. Fasnaht) - Šaćiri (od 73. Gavranović) - Seferović (od 97. Šer), Embolo (od 79. Vargas). SELEKTOR: Vladimir Petković.

Tok meča

4:5 - Mbape promašuje! Kraj!

4:5 - Mehmedi rutinski šalje loptu u gol.

4:4 - Kimpembe šutira snažno i maltene cepa mrežu.

3:4 - Vargas daje gol. Imao je Ljoris loptu na ruci, ali uzalud.

3:3 - Tiram pogađa malu mrežu.

2:3 - Akanđi je prevario Ljorisa, Švajcarska još jednom pogađa.

2:2 - Mrežu trese i Žiru.

1:2 - Šer je poslao loptu u jednu, a Ljorisa u drugu stranu.

1:1 - Pogba poravnava rezultat.

0:1 - Gavranović precizan sa bele tačke.

Uskoro počinje penal serija, prvi će šutirati Švajcarci, a mi ćemo brojati rezultat samo u lutriji sa kreča.

Kraj! Sve rešavaju penali!

120+1. minut - Džaka šutira preko gola iz slobodnog udarca.

119. minut - Šutirao je Žiru glavom, a Zomer je iapk uspeo da odbrani sjajnom paradom.

114. minut - Dobra šansa za Žirua, ali je pogodio samo Mbapea, pa je od svega samo gol aut za Francuze.

111. minut - Tiram menja Komana zbog povrede.

110. minut - Sjajno je Pogba proigrao Mbapea, ali je ovaj iskosa sa nekoliko metara šutirao pored gola.

109. minut - Mbape je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

108. minut - Akanđi dobija žuti karton.

Kraj prvog produžetka! Ostalo je još 15 minuta!

101. minut - Šutirao je Sisoko iz voleja, ali je lopta otišla visoko preko gola.

97. minut - Seferovića menja defanzivac Fabijan Šer.

95. minut - Fenomenalan napad Francuza posle kog je Pavar šutirao, ali je Zomer maestralno odbranio.

94. minut - Žiru menja Benzemu.

93. minut - Mehmedi je pokušao posle kornera, ali pravo u Ljorisa.

91. minut - Počelo je dodatnih pola sata, a na samom startu je Pavar zaradio žuti karton.

Kraj regularnog dela! Igraće se još pola sata!

90+5. minut - Prečka! Koman je šutirao, ali nsamo okvir gola je pogodio.

90+4. minut - Propuštaju Švajcarci ogromnu priliku!

90. minut - GOOOOOOOOOL!  Rezultat je 3:3! Gavranović sada nije bio u ofsajdu!

88. minut - Grizman je ustupio svoje mesto Sisoku.

87. minut - Mehmedi menja Rodrigeza.

85. minut - Poništen gol Švajcarske! Gavranović je zatresao mrežu, ali je bio nekoliko centimetara u ofsajdu, pa je ostalo 3:2.

81. minut - GOOOOOOL! Švajcarska smanjuje na 3:2! Mbabu je centrirao za Seferovića koji je glavom zatresao mrežu drugi put.

79. minut - Fasnaht i Vargas su zamenili Cubera i Embola.

76. minut - Javna opomena za Džaku.

75. minut - GOOOOOOOL! Najbolji gol na prvenstvu! Pol Pogba donosi Francuzima 3:1!

73. minut - Mario Gavranović i Kevin Mbabu menjaju Šaćirija i Vidmera u ekipi Švajcarske.

69. minut - Vidmer je zamalo postigao autogol. Vratio je loptu ka svom golu, ali nije ni video gde je golman Zomer. Srećom po Švajcarce, lopta je otišla u korner, a ne u mrežu.

66. minut - Francuzi su umrtvili tempo utakmice nakon što su preokrenuli rezultat.

62. minut - Žuti karton za Rodrigeza.

59. minut - GOOOOOOOL! Blickrig Benzeme! Novi gol Karima za preokret i 2:1 za Francusku! Ludnica u Bukureštu!

57. minut - GOOOOOOL! Karim Benzema za 1:1! Centarfor Reala donosi izjednačenje posle dodavanja Mbapea.

56. minut - Veliki promašaj Mbapea! Sjajno ga je Pogba proigrao, ali je napadač PSŽ-a jako loše šutirao iz sjajne pozicije.

55. minut - Nema gola! Ljoris brani penal Rikardu Rodrigezu!

53. minut - Penal za Švajcarsku! Najstroža kazna je dosuđena posle gledanja VAR-a! Pavar je oborio Cubera i sve je čisto!

50. minut - Veliku, ma ogromnu, šansu su propustili Švajcarci. Odigrali su sjajan napad, ali na kraju sa nekoliko metara u par navrata nisu uspeli da uguraju loptu u gol rivala.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a Didije Dešan je napravio prvu izmenu. Kingsli Koman je zamenio Klemena Lenglea.

Poluvreme - Švajcarska vodi posle prvih 45 minuta golom Harisa Seferovića.

41. minut - Dobar napad Švajcarske, ali je Embolo na kraju izblokiran, pa se sve završilo samo kornerom.

37. minut - Utakmica je na kratko prekinuta zbog navijača koji je utrčao na teren.

33. minut - Elvedi je opomenut žutim kartonom zbog faula nad Rabioom.

30. minut - Žuti karton za Varana.

29. minut - Opasan pokušaj Rabioa sa distance, ali je lopta prohujala tik pored stative.

26. minut - Mbape je šutirao nakon što se lopta odbila od živog zida, ali neprecizno.

23. minut - Kao i pre gola Švajcarske, period igre bez većih uzbuđenja.

15. minut - GOOOOOL! Švajcarska vodi 1:0! Haris Seferović je strelac. Cuber je centrirao sa leve strane, Seferović je nadskočio Lenglea i poslao loptu u mrežu Ljorisa.

14. minut - Nešto mirniji period igre u Bukureštu.

6. minut - Ređaju se napadi Francuske. Benzema se prvo nije najbolje snašao u dobroj situaciji, a potom je Pogba izblokiran.

2. minut - Šutirao je Varan glavom posle kornera, ali preko gola.

Utakmica je počela!

20.55 - Ostalo je još pet minuta do početka utakmice.

20.25 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice između Francuske i Švajcarske.