NEZAPAMĆENA LUDNICA U GRUPI F: Francuzi remizirali sa Portugalcima, Nemci kroz iglene UŠI bodom protiv Mađara prošli u osminu finala!

23.06.2021

18:38 >> 21:01

Gotova je grupna faza Evropskog prvenstva.

Kristijano Ronaldo

Završnica grupe F donela nam je neviđenu dramu. Na kraju dalje su prošli Francuska, Nemačka i Portugal, dok su hrabri Mađari završili takmičenje sa dva osvojena boda.

Na meču u Budimpešti gledali smo fantastičan duel Portugala i Francuske u kojem je na kraju bilo 2:2, a isti rezultat je bio u Minhenu gde su Nemci u završnici stigli do boda protiv Mađara i drugog mesta u grupi.

Prvih 30 minuta na meču Portugala i Francuske prošao je veoma mirno, a jedinu priliku imao je Mbape, ali je Patrisio sjajno odbranio udarac. U 31. minutu Ljoris pesnicom u glavu udara u Danila, a Ronaldo pogađa sa bele tačke sa 1:0. Ipak, u nadoknadi vremena penal dobijaju i Francuzi nakon što je Semedo odgurno Mbapea, a precizan sa 11 metara bio je Benzema.

Trikolori na startu drugog poluvremenna stižu do preokreta. Benzema je iskoristio sjajnu asistenciju Kundea i pogodio za 2:1. Pomoćni sudija digao je ofsajd zastavicu, ali je VAR presudio u korist Francuza.

Portugalci su u tim trenucima bili pred eliminacijom, a već u narednom napadu Ronaldo je propustio šansu.

U 60. minutu Kunde igra rukom i La Hoz po treći put pokazuje na belu tačku, a po drugi put gol postiže Ronaldo. Do kraja utakmice videli smo samo još dve fantastične odbrane Patrisija posle udaraca Pogbe i Grizmana.

Na kraju Francuzi su osvojili prvo, a Portugal treće mesto. Trikolori će igrati protiv Švajcarske, a Ronaldo i drugovi protiv Belgije u osmini finala.

U drugom meču takođe je viđena ludnica, a Nemci su šokantnu eliminaciju izbegli u 84. minutu.

Mađari su posle prvo poluvremena imali neverovatnih 1:0, a jedini gol postigao je Salaj u 11. minutu.

Panceri su izjednačili posle greške Gulačija golom Haverca, ali su već u sledećem napadu primili novi gol, kada se Šefer sjajno snašao i glavom savladao Nojera.

Nemcima je u tim trenucima bio potreban gol kako bi prošli dalje, i uspeo je ga ga postigne Gorecka u 84. minutu rezantnim udarce.

Mađari nisu imali snage da dođu do trećeg gola, pa su grupu smrti završili na poslednjem mestu sa čak dva osvojena boda. Sa druge strane, Nemce čeka pakao u osmini finala pošto će igrati sa Engleskom na Vembliju.

Tokove mečeva mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

PORTUGAL - FRANCUSKA 2:2 (1:1)

II POLUVREME

KRAJEVI MEČEVA, NA KRAJU SU FRANCUZI OSVOJILI PRVO MESTO, NEMCI DRUGO, PORTUGAL TREĆE, A HRABRI MAĐARI ČETVRTO.

87. miut - Oliveira menja Renata Sanša.

86. minut - Grizman iz dobre pozicije šutira preko gola, a nekoliko trenutaka kasnije ga je zamenio Sisoko.

84. minut - Gorecka donosi veliki gol i prednost Nemcima.

72. minut - Ulaze Neveš i Bruno Fernanš, izlaze Mutinjo i Silva.

68. minut - Dve fantastične odbrane Patrisija, posle udaraca Pogbe i Grizmana.

68. minut - Mađari ponovo vode, strelac je Šefer, fudbaler Dunajske Strede.

66. minut - Nemci su izjednačili golom Haverca u Minhenu i trenutno su drugi na tabeli.

60. minut - GOOOOOL - Portugal poravnava na 2:2. Ronaldo je ponovo prevario Ljorisa sa bele tačke.

59. minut - Penal za Portugal.

52. minut - Dinj se povredio, pa posle samo šest minuta u igri napušta teren, a menja ga Rabio.

50. minut - Gerero je sjajno uposlio Ronalda, koji je loše šutirao glavom iz dobre situacije.

48. minut - GOOOOOOL - Francuska preokreće na 2:1. Benzema je iskoristio savršeno dodavanje Kundea i pogodio za 2:1. Pomoćni sudija je digao ofsajd zastavicu, ali je VAR presudio da nema ofsajda.

46. minut - Palinja je zamenio Danila, a Dinj je ušao umesto Lukasa Ernadeza.

I POLUVREME

Poluvreme u Budimpešti i Minheu.

45 + 2. minut - GOOOOL - Francuzi izjednačili na 1:1. Karim Benezma kao Ronaldo.

45. minut - Penal za Francusku.

41. minut - Slab pokušaj Mutinja.

40. minut - Žuti i za Grizmana, treći Francuz sa javnom opomenom. Još jedan problem za Didijea Dešana.

36. minut - Žuti karton za Erandeza.

34. minut - Mutinjo iz velike daljine šutira preko gola.

30. minut - GOOOOOL - Portugal vodi sa 1:0. Ronaldo je rutinski poslao loptu u jednu, a Ljorisa u drugu stranu. Trenutno stanje u grupi je takvo da su Portugalci na prvom mestu.

27. minut - Penal za Portugal. Ljoris je udario Danila, a La Hoz je pokazao na penal. Kapiten Francuske je dobio i žuti karton.

23. minut - Mirniji period u Budimpešti.

16. minut - Veliku priliku propustio je Mbape, sjajna intervencija Patrisija.

11. minut - Šok na utakmici u Minhenu, Mađarska je povela golom Salaja protiv Nemačke sa 1:0.

6. minut - Slab udarac Ronalda glavom.

4. minut - Prvi pokušaj, šutirao je Sančes, al bezopasno za Ljorisa.

1. minut - Krenula je utakmica u Budimpešti.