NAJBOLJI MEČ EVROPSKOG PRVENSTVA: Moćni Nemci RAZBILI Portugal, čeka nas DRAMA u grupi F!

19.06.2021

15:35 >> 17:54

Fudbaleri Nemačke savladali su Portugal sa 4:2 u derbi meču 2. kola grupe F Evropskog prvenstva.

Slavlje Nemaca

Nemci su u Minhenu stigli do prvih bodova na Euru, dok je Portugal ostao na tri boda iz prvog kola.

Na Alijanc Areni smo gledali najbolju utakmicu ovogodišnjeg Evropskog prvenstva i prava je šteta što je trajala "samo" 90 minuta.

Nemci su od samog starta krenuli ofanzivno i ubrzo su stigli do gola, ali je pogodak Gosensa poništen zbog ofsajda. Usledile su šanse za Haverca i Gnabrija, a onda se dogodio šok u 15. minutu. Posle kornera Pancera sevnula je ekspresna kontra Portugala koju je završio Ronaldo posle asistenije Žote, pa su šampioni Evrope poveli sa 1:0.

Gosens je potom imao novu priliku za Nemce, a onda i Dijaš za Portugalce. Ipak, promene rezultata nije bilo sve do 35. minuta kada je Dijaš postigao autogol posle poluvoleja Robena Gosensa. Samo četiri minuta kasnije potpuni preokret Pancera i novi autogol Portugalaca, ovog puta Gereira.

Sa rezultatom 2:1 se otišlo na poluvreme, a fantastičan fudbal gledlai smo i u nastavku.

Već u 50. minutu ekipa Joakima Leva stiže do 3:1. Prelepa akcija Nemaca prethodila je golu, Miler je dodao do Gosensa, a ovaj uposlio usamljenog Haverca koji postiže gol.

Deset minuta kasnije najbolji igrač utakmice, Gosens, se zasluženo upisuje u listu strelaca kada je glavom iskoristio asistenciju Kimiha za 4:1. Do kraja meča Portugal je uspeo preko Žote da smanji na 4.2, ali nije mogao više od toga, iako je Sančes pogodio stativu posle strahovitog udarca.

U poslednjem kolu grupe F čeka nas prava drama, Francuzi su prvi sa četiri boda, dok Nemci i Portugalci imaju tri, a Mađari jedan. Sva četiri tima u igri u za plasman u osminu finala.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

PORTUGAL - NEMAČKA 2:4 (1:2)

II POLUVREME

90 + 4. minut - Kraj spektakularnog meča, pobeda Nemaca od 4.2.

83. minut - Gorecka dobro šutira, ali preko gola.

78. minut - Sančes strahovitim udarcem pogađa stativu, Nojer je skamenjeno pratio putanju lopte.

77. minut - Ginter dobija žuti posle obaranja Žote.

73. minut - Izlaze Gindogan i Haverc, a ulaze Sule i Gorecka.

67. minut - GOOOOOL - Portugal smanjuje na 4:2. Žota je pogodio na asistenciju Ronalda.

62. minut - Gosens izlazi iz igre uz ovacije cele Alijanc arene, menja ga Halstenberg. Emre Džan menja Humelsa, koji ima lakšu povredu.

60. minut - GOOOOOL - Teror Nemačke. Kimih je fantastično centrirao, a Gosens potvrđuje partiju karijere golom glavom.

50. minut - GOOOOOL - Nemci vode sa 3:1. Kakav fudbal igraju Panceri. Miler je dodao Gosensu, a ovaj je fantastično uposlio Haverca kome nije teško bilo da pogodi gol.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45 +3. minut - Stopostotna šansa za Gnabrija, brani Patrisio.

44. minut - Nova šansa za Gosensa, spasili su se Portugalci nekako.

39. minut - GOOOOL - Preokret u Minhenu. Autogol Rafaela Gereira, Nemci vode.

35. minut - GOOOOL - 1:1 u Minhenu. Kimih je uposlio Gosensa, a ovaj Haverca čiji se udarac od Dijaša odbio u gol Portugalaca.

30. minut - Nemci bezuspešno pokušavaju da dođu do izjednačenja.

22. minut - Veliki promašaj Rubena Dijaša glavom.

18. minut - Opasan udarac Gosensa, brani Patrisio.

15. minut - GOOOOOL - Strahovita kontra Portugalaca, Žota je ovog puta asistirao Ronaldu koji je postiga svoj treći gol na prvenstvu.

10. minut - Nastavljaju se ataci Nemaca. Havercov udarac, a potom i Gnabrijev zaustavio je Rui Patrisio.

5. minut - Nemci su stigli do vođstva, ali je gol poništen zbog ofsajda.

1. minut - Počeo je meč na Alijanc areni u Minhenu.