(VIDEO) PRVA POBEDA RUSA NA EP: VAR i majstorija Mirančuka srušili Fince

16.06.2021

15:00

Prva utakmica drugog kola na Evropskom prvenstvu rešena je minimalnim trijumfom Rusije.

Rusi slave pobedonosni gol

Reprezentacija Rusije je rezultatom 1:0 savladala Finsku na otvaranju drugog kola Evropskog prvenstva.

Jedini gol na meču postigao je Aleksej Mirančuk u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Fudbaler Atalante je fenmenalnim pogotkom rešio pitanje pobednika.

Utakmicu je otvorio Joel Pohjanpalo pogotkom u trećem minutu, ali iz ofsajda. On je zatresao mrežu glavom posle centaršuta s desne strane, ali iz nedozvoljene pozicije, pa je posle reakcije VAR-a on poništen.

U nastavku meča su Ozdoev na jednoj i Pohjanpalo na drugoj strani propustili velike šanse, pa do pogotka Mirančuka nije više bilo uzbuđenja.

U drugom delu su se naizmenično ređale ozbiljne prilike na obe strane, ali su golmani bili na visini zadatka, pa su mreže mirovale u tom periodu igre.

Rusi su ovom pobedom došli do prvih bodova na šampionatu, dok su Finci ostali na tri poena koja su osvojili u prvom kolu pobedom nad Dancima.

Druga utakmica ovog kola u grupi B se igra u četvrtak od 18 časova, a sastaju se Danska i Belgija.