FRANCUZI SRUŠILI NEMCE: "Galski petlovi" pokazali ko je prvak sveta, Nojer tri puta vadio loptu iz mreže

15.06.2021

18:00 >> 21:07

Francuska je u derbiju prvog kola Evropskog prvenstva savladala Nemačku sa 1:0.

Kilijan Mbape i Toni Kros u duelu

"Galski petlovi" su savladali "pancere" minimalnim rezultatom, ali je Manuel Nojer tri puta vadio loptu iz mreže. Srećom po njega i kompletnu reprezentaciju Nemačke, Kilijan Mbape se kod druga dva gola Francuske nalazio u malim ofsajdima, pa su oni poništeni.

Jedini prizant gol na meču pao je u 20. minutu kada je Mats Humels nespretnom reakcijom poslao loptu u mrežu gola svog tima.

Francuzi slave gol

Pre autogola Humelsa je jednu dobru šansu imao Mbape, ali je Nojer bio na visini zadatka.

Posle vodećeg pogotka "trikolora", Nemci su imali inicijativu, ali bez prave šanse sve do 38. minuta kada je Ilakj Gundogan iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Na startu drugog dela su viđene dve velike šanse, po jedna sa obe strane. Prvo je Rabio pogodio stativu, a potom je Gnabri iz drop-kika šutirao preko gola.

Do kraja meča su poništena dva pogotka Francuzima. Prvi je majstorski postigao Mbape, ali nakon što je bio u ofsajdu. Drugi put je strelac bio Benzema, ali takođe posle toga što je Mbape bio u nedozvoljenoj poziciji.

Prethodno je u grupi F Portugal savladao Mađarsku u Budimpešti.

FRANCUSKA - NEMAČKA 1:0 (1:0)

/Humels 20 ag/

STADION: Alijanc Arena (Minhen)

SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španija)

FRANCUSKA: Ljoris - Pavar, Varan, Kimpembe, L. Ernandez - Kante, Rabio (od 90+4 O. Dembele), Pogba - Mbape, Grizman, Benzema (od 89. Toliso). Selektor: Didije Dešan.

NEMAČKA: Nojer - Ridiger, Humels, Ginter (od 87. Džan) - Kimih, Gundogan, Kros, Gosens (od 87. Foland) - Gnabri (od 74. Verner), Haverc (od 74. Sane) - Miler. Selektor: Joakim Lev.

Tok meča

Kraj! Francuska je potpuno zasluženo slavila rezultatom 1:0!

90+4. minut - Osman Dembele menja Rabioa.

90+1. minut - Rabio se valja po travi kako bi "ukrao" malo vremena.

90. minut - Španski sudije Del Sero Grande je produžio meč za šest minuta.

89. minut - Benzema ustupa svoje mesto Tolisu.

88. minut - Šutira Sane iz slobodnog udarca, ali preko gola.

87. minut - Foland i Džan menjaju Gosensa i Gintera.

85. minut - Poništen još jedan gol Francuza! Pogba je proigrao Mbapea, ovaj Benzemu koji je zatresao mrežu, ali se Mbape našao u malom ofsajdu zbog kog je pogodak poništen.

78. minut - Tražili su "trikolori" penal posle starta Humelsa nad Mbapeom, ali je Del Sero Grande samo odmahnuo rukom.

74. minut - Dvostruka izmena kod "pancera". Verner i Sane menjaju Gnabrija i Haverca.

66. minut - Poništen gol Mbapea! Francuz je majstorski zatresao mrežu Nojera, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kom se našao napadač PSŽ-a u začetku akcije.

61. minut - Pavar se vratio na teren i sa njim je sve u redu.

58. minut - Uzbuđenje pred golom Uga Ljorisa na vrhuncu. Centirao je Kimih, Gosens je u skoku kukom udario u glavu Pavara, a potom je pogođen loptom koja je išla ka nebranjenom delu mreže i Nemcima je sviran ofsajd. Pavar je ostao na zemlji i ukazuje mu se lekarska pomoć.

54. minut - Velika šansa na drugoj strani! Gnabri je šutirao drop-kikom posle centaršuta Gosensa, ali je lopta prohujala malo iznad prečke.

52. minut - Stativa! Sjurio se Rabio u kazneni prostor Nemaca sa leve strane, šutirao u bliži ugao, ali je zatresao samo okvir gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima.

Poluvreme! Francuska vodi rezultatom 1:0, posle ne previše interesantnih 45 minuta.

45. minut - Igraće se još 60 sekundi.

41. minut - Benzema je pokušao iz mrtvog ugla da ugrozi Nojera, ali je užasno zahvatio loptu.

38. minut - Veliku šansu je propustio Gundogan. Vezista Mančester sitija je uhvatio poluvolej iz veoma dobre pozicije, ali je lopta prošla pored stative.

34. minut - Mirniji period igre u Minhenu. Velika borba, ali bez ikakvih šansi za gol u prethodnih nekoliko minuta.

27. minut - Novi pokušaj Krosa iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi daleko od gola. Ovaj put je razdaljina do gola bila malo veća.

25. minut - Kros je imao priliku da ugrozi Ljorisa iz slobodnog udarca iz idealne pozicije, ali je pogodio samo živi zid.

20. minut - GOOOOOOL! Vodi Francuska! Autogol Humelsa. Lukas Ernandez je sa leve strane poslao oštru loptu na peterac, a tu se našao Mats Humels koji je nespretno reagovao i poslao loptu u mrežu Manuela Nojera.

17. minut - Mbape je uputio prvi šut u okvir gola, ali je Nojer odbio loptu u korner.

16. minut - Šutirao je Pogba glavom posle kornera koji je izveo Grizman, ali lopta prolazi iznad prečke.

14. minut - Velika borba na sredini terena, što bi se reklo "pršti na sve strane" od požrtvovanih startova.

7. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio je Džošua Kimih.

4. minut - Prvi pokušaj na meču bio je delo Matsa Humelsa koji je šutirao glavom, ali veoma neprecizno.

Utakmica je počela!

20.58 - Intoniraju se himne Francuske i Nemačke.

20.55 - Veliki derbi prvog kola počinje za samo pet minuta.

20.45 - Utakmica počinje za 15 minuta, a evo kako su rivali stigli na stadion u Minhenu.

20.20 - Sastave Francuske i Nemačke pogledajte u nastavku.

20.00 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Francuska - Nemačka.