PRVI PIKSIJEV PORAZ: Srbija NA FORU pala u Japanu!

11.06.2021

10:01 >> 12:20

Domaćin slavio uigranom kombinacijom nakon udarca iz ugla.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj

Reprezentacija Japana u prijateljskom meču odigranom u Kobeu savladala je Srbiju minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Ito u 48. minutu utakmice, nakon što su "samuraji" izveli odličnu kombinaciju iz kornera.

Ujedno, ovo je prvi poraz selektora Dragana Stojkovića Piksija na klupi "orlova", ali u utakmici bez rezultatskog značaja, gde se na terenu našao kombinovani sastav.

Srbija je tako okončala mini-turneju u "zemlji izlazećeg Sunca", a kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru nastavlja u sptembru okršajima sa Luksemburgom i Irskom.

Tok duela mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj, minimalac Japana protiv Srbije

90+3. minut - Istekla su i tri minuta koliko je Iranac produžio utakmicu.

89. minut - Asano je propustio veliku šansu, Rajković je izašao kao pobednik iz tog duela, čime je sačuvao nadu Srbiji.

83. minut - Srbija deluje poprilično bezidejno, Japanci su se malo povukli i uglavnom čuvaju stečeno vođstvo.

76. minut - Na teren je ušao i bivši krilni napadač Partizana Takuma Asano koji je zamenio strelca vodećeg gola za "Samuraje".

72. minut - Ređaju se prilike pred golom Rajkovića, "Orlovi" i dalje imaju minimalan zaostatak, ali brine činjenica da veoma teško dolaze u situaciju da ugroze golmana Gondu.

64. minut - Onaivu je duplirao prednost domaćeg sastava, ali ga je iranska sudijska trojka poništila zbog ofsajda.

60. minut - Sat vremena igre, deluje da je domaćin bliži drugom pogotku nego Srbija izjednačenju.

55. minut - "Samuraji" su imali novu dobru priliku preko Kamade, Srbija pokušava da uspostavi terensku inicijativu i pripreti domaćinu.

48. minut - GOOOOL! Povela je selekcija Japana nakon uigrane kombinacije posle kornera. Taniguči je loptu prebacio na drugu stativu gde se perfektno snašao Ito, koji je iz neposredne blizine rutinski matirao "jedinicu" "orlova" - 1:0!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj 1. poluvremena, bez golova u Kobeu

45. minut - Ponovo je Rajković bio na visini zadatka, nakon što su Japanci pokušali ubačenom loptom u kazneni prostor. Igraće se jedan minut nadoknade vremena.

43. minut - Spajić je osvojio loptu, pa je proigrao prvog strelca Superlige Srbije Milana Makarića, ali je ovaj bio neprecizan iz povoljne situacije, ostaje 0:0...

42. minut - Dejan Joveljić je uputio prvi šut ka golu domaće selekcije. "Opalio" je sa nekih 20-ak metara, ali je lopta završila iznad prečke.

40. minut - Ulazimo u samu završnicu prvog dela igre, bez golova u Kobeu, Japan za nijansu bolji rival na terenu.

33. minut - As Genka Ito je uputio najozbiljniji udarac ka golu Srbije. Japanac je gađao donji desni ugao gola "orlova", ali je čuvar mreže Remsa fenomenalnom paradom izbacio loptu u polje.

27. minut - "Orlovi" su posed lopte prepustili domaćinu, ali inicijativa Japanaca nije rezultovala šansama pred golom Predraga Rajkovića u dosadašnjem toku utakmice.

20. minut - Još uvek nema stopostotnih prilika, "orlovi" su probali u nekoliko navrata iz prekida i kontranapada, ali je japanska odbrana bila na mestu.

12. minut - Prva veća opasnost pred golom Srbije. "Samuraji" su zapretili preko Ita, golman Rajković je uspešno intrvenisao.

5. minut - Bez velikih prilika, početno ispitivanje snaga na startu.

1. minut - Iranski arbitar je dao znak za početak utakmice.

Pre početka susreta intinirane su nacionalne himne Japana i Srbije.

Počinje meč u Kobeu

JAPAN: Gonda, Taniguči, Muroja, Ueda, Nagatomo, Morita, Hašimoto, Furuhaši, Minamino, Ito, Kamada

Srbija: Rajković, Pavlović, Spajić, Mitrović, Terzić, Gudelj, Maksimović, Grujić, Jović, Joveljić, Makarić.