ZREO JE ZA BOLJI KLUB: Maestralna partija Umara Sadika!

01.05.2021

18:24

Umar Sadik je prerastao špansku Segundu.

Umar Sadik

Biviši napadač Partizana je u remiju Almerije i Real Ovijeda, rezultat je bio 2:2, postigao oba gola za svoj tim.

Sadik je stigao do brojke od 18. golova u drugom rangu španskog fudbala i trenutno je treći najbolji strelac prvenstva.

U 16. minutu utakmice Korpas je izveo penal za Almeriju i promašio ga. Ipak, nekoliko minuta kasnije domaćin je dobio novi jedanaesterac, a Sadik je uspeo ono što njegov saigrač nije i tako je doneo prednost Almeriji od 1:0.

Samo osam minuta kasnije Sadik postiže i drugi gol na meču. Iskoristio je asistenciju Akiemea i levom nogom pogodio za 2:0. Ovim golovima raduje se i Partizan koji je sve bliži lepom bonusu na osnovu učinka Nigerijca u dresu Almeriji.

Almerija u nastavku utakmice prima dva gola i ostaje bez pobede. Sadik i drugovi su se ovim remijem maltene oprostili od direktnog plasmana u Primeru i svoj put ka La ligi moraće da traže preko plej-ofa.

Podsećamo, Partizanu pripada određen bonus ukoliko Almeriji izbori plasman u Primeru.