OSMO SVETSKO ČUDO U GORNJEM MILANOVCU: Rad IZGUBIO! PRELAZ u Senti, PETARDA u Šapcu

29.04.2021

14:43

Pet utakmica 34. kola Superlige Srbije igralo se u četvrtak od 14.45, a najveće iznenađenje viđeno je u Gornjem Milanovcu.

Fudbaleri Rada

Najveće iznenađenje viđeno je u Gornjem Milanovcu gde je Metalac sa ubedljivih 3:0 savladao ekipu Rada.

Taj rezultat i nije toliko iznenađujuć kada se pogleda tabela, ali ako se u obzir uzme forma Rada koji je bio u seriji trijumfa, ovaj rezultat se može smatrati maltene osmim svetskim čudom.

Golove za Metalac su postigli Stefan Cvetković u šestom i 67. minutu, kao i Prestiž Mbungu u 32.

Napredak je rezultatom 3:1 u Senti savladao TSC posle preokreta.

Jedini gol u prvom delu je postigao igrač TSC-a Dejan Milićević, ali su preokret "čarapanima" doneli Marko Bačanin sa dva i Alen Melunović sa jednim pogotkom.

Radnik je u Šapcu petardirao Mačvu sa 5:0.

Prvi gol na meču bio je delo golmana domaćina Miloša Gordića koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu, drugi je dao Milan Makarić, a treći Bogdan Stamenković. Posle toga je još po jedan gol u oba poluvremena dao Makarić koji je došao do het-trika.

Slast pobede su posle osam mečeva konačno osetili i fudbaleri Radničkog koji su u Nišu sa 2:0 srušili Inđiju.

Nišlije su postigle po gol u oba poluvremena. U prvom je to uradio Veljko Trifunović sa bele tačke, a u drugom je konačan rezultat postavio Ognjen Đuričin.

Neočekivan rezultat viđen je i u Subotici gde je Javor sa rezultatom 2:0 pobedio Spartak.

Gosti su oba gola dali u poslednjih pola sata, a strelci su bili Andrej Ilić i Luka Luković.