(VIDEO) TORPEDO MILINKOVIĆ-SAVIĆA: Sergejev EVROGOL jedina svetla tačka u KATASTROFI Lacija!

Napoli je sa 5:2 pobedio Lacio u utakmici 32. kola Serije A.

RepublikaFoto: Paola Garbuio/LaPresse via AP
Sergej Milinković-Savić

Napoli je u duelu za mesto koje garantuje učešće u Ligi Evrope oduvao Lacio sa terena.

Domaćini na stadionu "Dijego Armando Maradona" su vodili u jednom trenutku sa čak 4:0.

Lorenco Insinje je bio dvostruki strelac, prvo u sedmom minutu iz penala, pa za 3:0 u 53. minutu. između Insinjea je Mateo Politano upisao svoje ime u strelce u 12. minutu. Dres Mertens je nadvisio na 4:0 u 65. minutu.

Gosti su smanjili sa dva brza gola, Ćiro Imobile u 70., pa Sergej Milinković-Savić u 74. minutu fenomenalnim šutem iz slobodnjaka, pravo pod prečku.

Viktor Osimneh je u 80. minutu krunisao laku i brzu kontru Napolija za konačni rezultat.

Napoli posle ovog meča beži pet bodova nad Laciom na petoj poziciji Serije A.