TANTALOVE MUKE ENGLESKOG ŠAMPIONA: Liverpul JEDVA izvukao živu glavu, Arnold ostavio Redse u trci za LŠ!

10.04.2021

16:04

Fudbaleri Liverpula savladali su Aston Vilu sa 2:1 u okviru 31. kola Premijer lige.

Trenutak koji je odlučio pobednika... Arnold postiže pobedonosni gol

Liverpul je tako skočio na četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona, dok je Aston Vila ovim porazom na Enfildu ostala sa malim šansama da izbori plasman u najelitnije takmičenje u evropskom klupskom fudbalu.

Gosti iz Birmingema poveli su u završnici prvog poluvremena preko sjajnog Olija Votkinsa. Ipak, u nastavku Liverpul, teškom mukom, dolazi do preokreta.

U 57. minutu na 1:1 izjednačio je Mohamed Salah. Nedugo zatim Vila je imala sjajnu šansu, ali je Trezege pogodio stativu.

Činilo se da će timovi podeliti bodove na Enfildu, ali je posle kanonade u šesnaestercu kluba iz Birmingema Trent Aleksander Arnold rezantnim i preciznim udarcem doneo tri velika boda Jirgenu Klopu i Liverpulu.