LUD FINIŠ NA ETIHADU, REAL PREŽIVEO "SRPSKOG DŽELATA": Gotovi prvi dueli četvrtfinala Lige šampiona

Autor: Republika

06.04.2021

18:05 >> 20:57

Mančester Siti je savladao na "Etihadu" Borusiju Dortmund 2:1, dok je Real Madrid sa 3:1 bio bolji od Liverpula.

Real Madrid - Liverpul

Zahvaljujući raspoloženom dvostrukom strelcu Vinisijusu, Real Madrid je došao do pristojne prednosti pred revanš na Enfildu.

U utakmici koju je sudio Feliks Brih, poznat po lošem suđenju na meču Srbija-Švajcarska na Mundijalu u Rusiji, Madriđani su držali ritam i odgovorili na kratke nalete Klopovih momaka.

Vinisijus je postigao prvi gol u 27. minutu posle izuzetne duge lopte Tonija Krosa. Duplirao je prednost Marko Asensio u 36. minutu.

Mohamed Salah je zatresao mrežu Tiboa Kurtoe u 51. minutu, ali to nije nagovestilo povratak "Redsa". Vinisijus je ponovo bio koban po Alisona, matirao ga je u 63. minutu, na proigravanje Luke Modrića.

Mančester Siti je došao do pobede na svom terenu pogotkom Fila Fodena u sudijskoj nadoknadi.

Dugo je stojala prednost 1:0 za izabranike Pepa Gvardiole na semaforu, tačnije od 19. minuta kad je strelac bio Kevin De Brujne. U 84. je Marko Rojs uneo neizvesnost izjednačujućim pogotkom. Vrlo vredan gol u gostima za nemački klub. Ipak, Foden se pobrinuo da "građani" sa manje brige očekuju duel u Dortmundu.

- 90. minut -  GOOOOOOL! Foden za 2:1 za Siti!

- 84. minut - GOOOOOOL! BORUSIJA IZJEDNAČILA! Rojs matira Edersona na asistenciju Halanda! Ne predaje se Borusija na "Etihadu".

- 65. minut - GOOOOOOL! PONOVO VINISIJUS! Posle sjajne intervencije Mendija, koja je pokrenula upropaštenu kontru na drugoj strani, desio se korner iz kog je Brazilac drugi put pogodio mrežu Alisona.

- 63. minut - Mendi spasava Real pred golom Kurtoe riskantnom reakcijom u petercu, blokirao je Manea.

- 51. minut - GOOOOOL! LIVERPUL SMANJUJE! Strelac je Mohamed Salah, koji se dobro snašao na petercu posle neuspeloh šuta Žote.

- 46. minut - Nastavljaju se duelu u Madridu i Mančesteru.

- POLUVREME!

- 36. minut - GOOOOOL! Marko Asensio duplirao vođstvo Reala!

- 33. minut - Isprva sviran penal za Siti je poništen posle pregleda VAR-a.

- 32. minut - Kontroverzna odluka sudije Feliksa Briha. Benzema je pao u šesnaestercu posle duela, glavni arbitar ništa nije svirao. Da podsetimo, Brih je poznat po tome što je Srbiju oštetio za penal protiv Švajcarske na Mundijalu u Rusiji.

- 27. minut - GOOOOOL! VINISIJUS ZA VOĐSTVO REALA! Brazilac krunisao izuzetnu dugu loptu Tonija Krosa, odlično se snašao protiv dva čuvara.

Pogledajte distancu koju je prešla Krosova lopta do Vinisijusa:

- 19. minut - GOOOOOL! SITI POVEO PROTIV BORUSIJE! Strelac Kevin de Brujne, asistent Rijad Marez.

- 13. minut - Ponovo preti Real. Vinisijus preti glavom u dalji ugao, lopta prolazi tik pored stative.

- 1. minut - Prva dobra prilika u Madridu, Benzema preti šutem sa 18 metara, pravo u ruke Alisonu.

- Počeli su prva dva duela četvrtfinala Lige šampiona u sezoni 2020/2021.