PREOKRET VREDAN LIGE ŠAMPIONA: Brajton namučio Junajted na Old Trafordu!

04.04.2021

20:35

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na Old Trafordu Brajton sa 2:1 posle preokreta u okviru 30. kola Premijer lige.

Fudbaleri Mančester junajteda

Junajted je ovim trijumfom napravio ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona i učvrstio drugu poziciju, sa druge strane Brajton ostaje na 16. mestu i čeka ga velika borba za opstanak.

Mančester je bio bolji rival na startu meča, ali je Brajton prvi stigao do gola. Strelac je bio bivši fudbaler Junajteda, Dani Velbek.

On je iz drugog pokušaja uspeo da savlada Hendersona i donese prednost Brajtonu.

Solskjerov tim u drugom poluvremenu, ipak, stiže do velikog preokreta. Rašford je u 62. minutu izjednačio na 1:1, a veliku pobedu Mančesteru doneo je Mejson Grinvud na asistenciju Pogbe u 83. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić svih 90 minuta proveo je na klupi za rezervne igrače.

Naredne nedelje Mančester gostuje Totenhemu u derbiju kola, dok Brajton dočekuje Everton.