TADIĆ NASTAVIO TEROR: Ajaks posle preokreta slavio, titula je na dohvat ruke!

04.04.2021

16:45

Fudbaleri Ajaksa savladali su Herenven u gostima sa 2:1 u okviru 28. kola holandske Eredivizije.

Dušan Tadić

Ajaks je do pobede stigao posle preokreta i tako maltene rešio sve dileme oko odbrane šampionske titule.

Herenven je poveo golom Van Bergena u 27. minutu utakmice. Ipak, samo devet minuta kasnije novi pogodak Dušana Tadića i to sa bele tačke. Kapiten Srbije je tako nastavio da igra u fantastičnoj formi i stigao je do 14 gola u sezoni.

Preokret Ajaksu doneo je doskorašnji napadač Vest Hema Sebastijan Ale na asistenciju Martineza u 61. minutu.

Ajaks je ubedljivo prvi na tabeli Eredivizije i ima 69 osvojenih bodova, 11 više i utakmicu manje od drugoplasiranog PSV-a.