PIKSI GLEDA I UŽIVA: "Orao" iz Frankfurta NEZAUSTAVLJIVA SILA u Bundesligi, Ajntraht tutnji ka Ligi šampiona!

20.03.2021

16:44

Izabranici Adija Hitera igraju senzacionalno ove sezone, ali je pokretač svega što se dešava u tom timu nezaustavljivi Filip Kostić. Takav je slučaj bio i u 26. kolu Bundeslige, pošto je Ajntraht samleo ekipu Union Berlina.

Filip Kostić i Andre Silva bili su ključne karike u još jednoj dominantnoj pobedi Ajntrahta!

Sastav za koji pored sjajnog Kostića nastupa i Luka Jović slavio je protiv možda i najprijatnijeg iznenađenja u Bundesligi ove godine rezultatom 5:2.

Andre Silva, drugi strelac lige i čovek zbog koga Jović ne startuje redovno, već u 2. minutu doneo je Ajntrahtu prednost. Asistent je, kao što ste mogli da pogodite, bio Filip Kostić.

Maks Kruse izjednačio je u 7, ali je Andrič u 35. postigao autogol.

Tada se i u strelce upisalo brzonogo levo krilo iz Srbije, u 39. minutu, dok je Silva dva minuta kasnije doneo 4:1, ali tu nije bio kraj uzbudljivog poluvremena, pošto je Kruse postigao svoj drugi gol u trećem minutu nadoknade i dao kakvu-takvu nadu svom timu.

Ajntraht Frankfurt

Nada je do kraja utakmice polako evaporirala, Jovića je u 77. zamenio Zuber, a ovaj igrač bio je i kreator petog gola tima iz Frankfurta kada je u 92. pronašao Timotija Čendlera u punom trku.

Hiterovi momci za sada ostaju na 4. poziciji u Bundesligi, dok je Union i dalje 7.

Šampion Nemačke, Bajern iz Minhena, pregazio je Štugart rezultatom 4:0.

Leva je ponovo bio nezaustavljiv, pa je postigao het-trik u prvom poluvremenu

Levandovski je u velikom delu pomogao sa het-trikom u prvom poluvremenu, iako je Alfonso Dejvis dobio crveni već u 12. minutu.

Ne samo da je Leva pogađao u 18, 23, i 39, nego je i Serž Gnabri pogodio u 22, pa je posao uveliko bio gotov do 45.

Dok su ostali favoriti briljirali, Borusija iz Dortmunda saplela se, pa je odigrala nerešeno sa Kelnom, 2:2.

Ni Holandova dva komada nisu bila dovoljna za pobedu nad Kelnom

Za remi definitivno nije bio kriv Holand, pošto je u 3, pa onda dramatično u 90. minutu, pogađao za svoj tim, kome je iz kandži poraza isčupao bod, ali ostatak tima nije ga pratio, pa se sada "milioneri" klackaju na granici plasmana u LŠ, na 5. mestu u Bundesligi, dok je Keln 14.