CRVENO-BELI PREŽIVELI ČUKARIČKI: Zvezda na krilima Bena i Kataija napravila veliki korak ka odbrani šampionske titule!

07.03.2021

20:12

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički sa 2:0 u okviru 26. kola Linglong Superlige Srbije.

Ben i Srnić slave pobedonosni gol Crvene zvezde

Zvezda je tako ponovo pobegla Partizanu na šest bodova prednosti, uz utakmicu manje.

Branilac titule je do pobede stigao u poslednjih 20 minuta golovima Bena i Kataija sa bele tačke.

Prvo je Mohamed El Fardu Ben prevario čvrst bedem odbrane "brđana" i matirao sjajnog golmana Đorđa Petrovića, da bi uspeo da iznudi penal baš u duelu sa njim i omogući Kataiju da reši dileme.

Zvezda se dugo mučila da probije odbranu gostiju sa Banovog brda i na kraju je uspela to da uradi u samom finišu kada je Nemanja Milunović "bunario", a Ben u svom stilu osetio prostor i pronašao "rupu" za dugo čekano vođstvo.

Bio je to njegov ukupno 60. pogodak u dresu Zvezde, ali se pobrinuo i da ne bude zebnje u poslednjim minutima tako što je omogućio Kataiju da pogodi iz penala.

Velike zasluge za trijumf Zvezde ima i Milan Borjan.

On je fantastičnom odbranom pet minuta pre drugog gola spasao Zvezdu.

Stefan Kovač je ostao usamljen na pet metara od gola Zvezde, tukao školski glavom od zemlju, ali je kapiten crveno-belih paradom skinuo zicer.

Talentovani fudbaler uhvatio se za glavu, verovatno shvatajući da Čukarički neće imati bolju priliku od te – i nije je imao osim nekoliko opasnih kontri.

Zvezda se propisno ispromašivala sve do vođstva kada Petrovića nisu mogli da savladaju Ivanić, Nikolić, pa i Ben..

I kada se ušlo u neizvesnu završnicu "javio" se napadač sa Komora da donese 13. trijumf u nizu u Superligi Srbije.