DŽAKA UNAKAZIO TOBDŽIJE: Arsenal KIKSNUO u Barnliju!

06.03.2021

14:34

Fudbaleri Barnlija i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 28. kola Premijer liga.

Ponovo tragičar... Granit Džaka

Arsenal je poveo već posle šest minuta igre, a strelac je bio Obamejang na asistenciju Vilijana. Tobdžije su mogle i da udvostruče prednost, ali su bili očajni u realizaciji. Zbog toga stiže velika kazna za izabranike Mikela Artete.

Barnli u 39. minutu dolazi do izjednačenja posle urnebesne greške Granita Džake, Vud je bio strelac.

Više je dobrih prilika u nastavku imao Barnli, da bi onda u 84. došlo do veoma zanimljive situacije, jedne od onih koja nas je podsetila zašto postoji VAR.

Sudija Andre Mariner je u prvom momentu pokazao crveni karton Eriku Pitersu i penal za Arsenal, ali je nakon gledanja snimka ustanovljeno da Piters nije igrao rukom u kaznenom prostoru već ga je lopta pogodila u rame pa su i karton i penal poništeni.

Arsenal je u poslednjim trenucima imao nekoliko izuzetnih prilika, a najbolju je propustio Čejmbers koji je pogodio stativu.

Klub iz Severnog Londona posle ovog remija ostaje na 10. mestu sa 38 osvojenih bodova, dok je Barnli 15. sa 30.