BARSA POBEDONOSNA U KUPU KRALJA: Pala i Sevilja, Katalonci u finalu!

03.03.2021

22:33

Preko trnja je prešla Barselona kako bi stigla do finala Kupa Kralja.

Barsa je u finalu Kupa Kralja posle pobede u produžetcima nad Seviljom

Imali su veliki zadatak pred sobom Kumanovi momci, pošto su morali da nadoknade 0:2 iz prve noge.

Nije im preterano dugo trebalo da počnu sa preokretom, pošto je Usman Dembele već u 12. minutu zatresao mrežu.

Okampos je imao priliku da izjednači sa bele tačke u 73. minutu, ali nije bio precizan.

Fernando je dobio crveno karton u 92, da bi Pike svega dva minuta kasnije postigao drugi gol i doneo svom timu nenadane produžetke.

Martin Brejtvejt bio je čovek od odluke u dodatnom periodu, pošto je u 95. minutu postigao treći gol za Katalonce.

U nastavku je zavladalo potpuno rasulo, pa kada Sevilji nije dosuđen penal posle očiglednog igranja rukom, najpre Kunde, pa Đordan, Pa En Nesri dobijaju žute, a potom i De Jong crveni karton.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa će preko Kupa Kralja Barsa da traži spas u ovoj sezoni.