EVERTON ŽELI U LIGU ŠAMPIONA: Rišarlison SRUŠIO Sautempton i približio ga borbi za opstanak!

01.03.2021

22:00

Fudbaleri Evertona savladali su na Gudisonu Sautempton sa 1:0 u okviru 26. kola Premijer lige.

Rišarlison postiže jedini gol na meču

Ekipa Karla Anćelotija je tako upisala drugi trijumf u nizu, dok su Sveci doživeli čak šesti neuspeh u poslednjih sedam mečeva u Premijer ligi.

Jedini gol na utakmici postigao je Rišarlison na asistenciju Sigurdsona u 9. minutu. Do kraja poluvremena Evertonu je VAR ponišio gol Majkla Kina.

Utakmica je bila daleko ispod proseka i za čitavih 90 minuta videli smo samo dva šuta u okvir gola, po jedan na obe strane.

Everton je novim trijumfom učvrstio sedmu poziciju i ima 43 osvojena boda, sa druge strane Sautempton je nastavio da tone i sad je tek 14. sa 30 osvojenih bodova i čeka ga borba za opstanak do kraja sezone.