MILAN KONAČNO PREKINUO AGONIJU: Rebić i Kesi SRUŠILI "vučicu" usred Rima!

28.02.2021

21:42

Fudbaleri Milana su savladali Romu na "Olimpiku" u meču 24. kola italijanske Serije A sa 2:1.

Detalj sa meča Roma - Milan

Posle dva vezana poraza u Seriji A i dva remija protiv Crvene zvezde, Milan stiže do važnog trijumfa.

Gledali smo sjajnih 45 minuta fudbala u prvom poluvremenu.

Milanu su u prvih 10 minuta poništena dva gola, oba zbog ofsajda. Prvo je mrežu zatresao Fikajo Tomori posle kornera, gde je natrčao na odbitak, a zatim i Ibrahimović nekoliko minuta kasnije na asistenciju Rebića, ali je u oba slučaja bila nedozvoljena pozicija.

Poništen je i Romi gol, koji je postigao Mkitarijan, pošto je Mančini napravio faul u napadu prilikom skoka i dodavanja lopte.

"Rosoneri" su konstantno napadali i stvarali šanse, preživela je Roma, sve do završnice prvog poluvremena.

I onda pred kraj prvog poluvremena Facio ruši Kalabriju u kaznenom prostoru. Sudija je pogledao snimak i pokazao na belu tačku.

Fudbaleri Milana

Penal je rutinski realizovao Frank Kesi u 43. minutu i doneo prednost Milanu na poluvremenu.

Roma dolazi do izjednačenja na startu drugog poluvremena.

Strelac je bio Veretu u 50. minutu, kada je sjajno pogodio dalji ugao udarcem sa ivice kaznenog prostora.

U 58. minutu ponovo je do vođstva došao Milan. Snažnim udarcem u donji desni ugao Rebić matira Pau Lopesa u 58. minutu i vraća prednost Milanu.

Napadala je Roma do kraja utakmice, a Milan je čekao kontre i bio opasan iz brzih napada. Nije došlo do promene rezultata.