RAPSODIJA BAJERNA U RIMU: Strašni Bavarci razbili Lacio, minimalac Čelsija u Bukureštu!

23.02.2021

18:57 >> 21:56

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su ubedljivo savladali Lacio na "Olimpiku" rezultatom 1:4, dok je Čelsi slavio minimalcem protiv Atletiko Madrida u Bukureštu u okviru osmine finala Lige šampiona!

Lacio - Bajern

Bajern je od samog starta jurišao ka golu protivnika, i pokazao da rezultatska kriza u Bundesligi ne znači ništa i najverovatnije je rešio sve dileme oko plasmana u četvrtfinale već u prvom meču.

veliku grešku napravio je Musakio u devetom minutu, što je iskoristio neumoljivi Robert Levandovski i postigao vodeći gol.

Već u 24. minutu, bilo je 2:0 za Bavarce. Dejvis je prošao po levoj strani, dodao do Gorecke, a tu ispada Musakio iz igre i Musijala ostaje usamljen na ivici šesnaesterca.

Sedamnaestogodišnji fudbaler precizno gađa donji levi ugao i pogađa za 2:0.

Lacio je imao jednu solidnu šansu preko Imobilea, kada je izblokiran sa deset metara, a onda je Bajern nastavio teror.

Odbranio je Reina šut Kingsliju Komanu, ali se lopta odbila do Sanea, koji u 42. minutu pogađa za 3:0.

Na startu drugog poluvremena videli smo dva gola.

Bajern je povisio na 4:0 posle brze akcije i prodora Sanea po levoj strani. Nemac je ubacio loptu na peterac, koju je Ačerbi u 47. minutu sproveo u svoju mrežu.

Odmah je odgovorio Korea, koji je postigao gol posle sjajnog solo prodora i u 50. minutu smanjio na 1:4, što je ostao konačan rezultat.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo u Bukureštu. Atletiko se branio, igrao iza lopte, dok je ona bila u nogama fudbalera Čelsija tokom većeg dela meča.

Čelsiju je poništen gol u 69. minutu, kada je Žiru zatresao mrežu. Bio je Francuz u ofsajdu.

Reagovale su sudije iz VAR sobe i čekao je Feliks Brih odluku svojih kolega. Dobio je zeleno svetlo i odlučeno je da ofsajda nije bilo, pa je Čelsi poveo golom Olivijea Žirua.

Žiru je postigao prelep gol "makazicama", pošto je ostao usamljen na penalu i pogodio donji levi ugao.

Čelsi sada ima odličnu prednost pred revanš meč na "Stamford Bridžu" 17. marta.

LACIO - BAJERN MINHEN 1:4

ATLETIKO MADRID - ČELSI 0:1

90. minut - Mečevi u Rimu i Bukureštu su završeni!

72. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Konačno je pao gol u Bukureštu, Čelsi vodi pogotkom Žirua!

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Smanjuje Lacio zaostatak na 1:4. Strelac je KoreA!

47. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern vodi 4:0 posle gola Aćerbija!

46. minut - Počela su druga poluvremena u Bukureštu i Rimu!

45. minut - Gotova su prva poluvremena!

42. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern vodi 3:0 protiv Lacija. Ovog puta strelac je Liroj Sane!!

24. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern vodi 2:0 protiv Lacija. Strelac je 17-godišnji Džamal Musijala.

19. minut - Sapleten je Milinković Savić u kaznenom prostoru, ali ništa od penala!

9. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern poveo golom Levendovskog!

1. minut - Počeli su mečevi u Rimu i Bukureštu!

Atletiko Madrid iako i dalje prvi u La Ligi, nije u formi, pošto je u poslednja dva meča prosuo bodove.

Na drugoj strani, Čelsi igra sve bolje i sva je prilika da protiv španskog tima želi da svoj uspon prezentuje i na najvećoj fudbalskoj sceni.

Bajern nije pobedio utakmicu od Svetskog prvenstva za klubove i svakako je za njih veoma važno da taj niz neuspeha prekine u duelu sa Lacijom, koji svakako nije ekipa bez ambicija, a još manje ekipa bez kvaliteta.