HLADAN TUŠ ZA JUVE: Insinje spasio Gatuza otkaza!

13.02.2021

19:43

Fudbaleri Napolija savladali su Juventus kod kuće rezultatom 1:0 u derbiju 22. kola italijanske Serije A.

Detalj sa meča Napoli - Juventus

Veoma bitan detalj dogodio se u 29. minutu u kaznenom prostoru Juventusa gde je Rahmani dobio lakat u lice od strane Kjelinija, sudija Doveri je ubrzo konsultovao VAR i dosudio penal za domaću ekipu.

Precizan sa bele tačke u 31. minutu bio je Lorenco Insinje koji je doneo prednost Napoliju.

Jurišali su fudbaleri Juventusa u nastavku ka golu velikog rivala, ali nije vredelo, odbrana Napolitanaca na čelu sa reprezentativcem Srbije Nikolom Maksimovićem delovala je sjajno i uspela da osujeti svaki pokušaj favorita da stigne do izjednačenja.

Juventus se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera Milan.

Sa druge strane, Napoli se vratio na mesto koje vodi u Ligu šampiona, četvrti je sa 40 bodova.